У своєму зверненні, опублікованому у The New York Times, український дипломат запевнив, що Україна не могла сприяти ядерним розробкам КНДР, тим більше, що доказів для підтвердження подібної інформації, висловленої американським ракетним фахівцем Майклом Еллеманом, не було надано.

Читайте також: Експерт, що звинувачував Україну у співпраці з КНДР, зробив гучне зізнання

"Як міністр закордонних справ України, а також дипломований аерофізик, я хочу сказати, що моя країна не могла брати участь у ядерних розробках Північної Кореї", – заявив Клімкін.

Виробничі лінії для будівництва цих видів ракет в Україні були виведені з експлуатації у 1992 році, пояснив міністр. За його словами, злочинці не могли дістати інструкції розробок, адже вони надійного зберігаються на об'єктах високого рівня захисту, які посилено охороняються.

Однак, на думку дипломата, не можна залишати подібні звинувачення без уваги, тому варто розпочати міжнародне розслідування.

Я сумніваюся, що Північна Корея зможе досягти того, що вона зробила без сторонньої допомоги. Світова спільнота повинна об'єднатися і провести міжнародне розслідування, щоб дізнатись, хто за це (постачання двигунів КНДР – "24") відповідає,
– закликав Клімкін.

Читайте також: Як українські двигуни для ракет потрапили в КНДР: німецький вчений висунув версію

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".