З появою інформації про інфекцію у пророщеному насінні, німцям дозволили споживати огірки, помідори та листя салату. Недугу, яка забрала у Європі близько 30 життів, зумовлює бактерія Escherichia coli.

Більшість її штамів нешкідливі. Втім, сучасна бактерія мутувала, тож є стійкою до багатьох антибіотиків. Кишкову інфекцію виявили у 3 тисяч людей.

"Я знаю, ви очікували, що я представлю вам їжу і бактерію, які зумовили спалах епідемії. Втім, я не можу цього зробити. Можу лише повідомити, що ми звузили коло підозрілих продуктів до паростків бобових", - каже президент Інституту Роберта Коха Райнхард Бургер.

Тим часом Росія висловила готовність відновити імпорт овочів з Євросоюзу, щоправда на певних умовах. Домовленості вдалося досягти на саміті Росія-ЄС у Нижньому Новгороді. Найближчим часом фахівці Єврокомісії і Росії повинні узгодити сертифікати якості овочів, які будуть видаватися конкретним постачальникам санітарними службами ЄС.

“Я лише хочу додати, що ми обговорювали механізм відновлення поставок овочів на російський ринок. Ми готові під гарантію компетентних служб Євросоюзу ці поставки відновити”, - каже президент Росії Дмитро Медведєв.

Москва, нагадаємо, ввела заборону на ввезення всіх європейських овочів після того, як від кишкової інфекції у Європі почали вмирати люди. Брюссель зі свого боку попередив Росію, що заборона суперечить духу Світової організації торгівлі, до якої Москва хоче приєднатися.