Комітет вважає подання на Добкіна "законним та вмотивованим". Висновок комітету зачитав голова комітету Павло Пинзеник. Усі депутати проголосували "за", один утримався і один не голосував.

Подання про затримання та арешт Добкіна комітет назвав законними, але "недостатньо вмотивованими і обґрунтованими". На розгляд парламенту ці два подання винесуть.

Читайте також: Добкін погоджується на зняття недоторканності, проте не хоче під арешт

Генпрокурор Юрій Луценко вніс подання на Михайла Добкіна в Раду 29 червня. ГПУ просить в парламенту згоди про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата від "Опозиційного блоку".

ГПУ підозрює Михайла Добкіна у земельних махінаціях, які він проводив у 2008 році, перебуваючи на посаді голови Харківської міської ради. У діях Добкіна вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок Харкова нормативною вартістю понад 220 мільйонів гривень. Якщо його визнають винним, Добкіну загрожує 12 років за ґратами.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, справа Добкіна дуже схожа на справу проти нардепа від "Волі народу" Олеся Довгого, з якого 11 липня Верховна Рада зняла недоторканність. Особливість цієї справи, як зазначив Луценко, в тому, що секретаря однієї з рад звинувачують у зловживанні через порушення регламенту, а тодішній "голова Харківської міської ради Добкін і секретар Харківської міськради Кернес удвох в змові з іншими особами провели таке рішення, а потім підписали документи, і десятки так званих "кооператівників" отримали десятки гектарів землі в Харкові не тільки в користування, а у власність, безкоштовно".

Нагадаємо, 11 липня депутати Верховної Ради дали згоду на зняття недоторканності з трьох народних депутатів Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата. Водночас для зняття недоторканності з Євгена Дейдея та Андрія Лозового необхідної кількості голосів не назбиралось.