Таку думку висловив військовий аналітик Олексій Арестович, передає "Обозреватель".

За його словами, виділення російського президентського гранту задля репатріації українців є частиною відповіді на санкції з боку США".

"Американці почали стратегічний наступ проти Росії, операцію з примусу до миру. А Росія перебуває у вічній проблемі: як би обміняти Донбас на Крим і все це разом – на Сирію ", – підкреслив експерт.

Читайте також: Це заклання священних корів, – російський політик пояснив, чому Путін повертає біженців на Донбас

Водночас він зауважив, що наразі триває боротьба між "кількома вежами Кремля – "на це вказують дивні ривки" в політиці Росії: то в один бік, то в інший, отже, почалася боротьба за владу".

"Я думаю, одна з веж Кремля розуміє, що українців неможливо перевиховати. Якими б вони не були російськомовними, фанатами "русского мира", вони все одно притягають вірус цього українського анархізму, схильності бунтувати, не підкорятися владі та бути собі на умі. Мабуть, це абсолютно не влаштовує Росію", – переконує Арестович.

Крім того він наголошує, в Кремлі усвідомлюють, що під тиском санкцій Заходу небезпека Майдану в Росії зростає, і "вони бояться, що українці стануть горючим матеріалом".

"У тому числі й українці, які налаштовані проросійськи. Ці люди мають досвід бунту – це завжди дуже небезпечно. Коли люди не мають досвіду бунту, вони довго наважуються на це, якщо взагалі наважуються, тому що вони не розуміють, що робити. А люди, які одного разу бунтували, охоче бунтують вдруге, уп'яте, удесяте", – зауважив експерт.

Також аналітик вважає, що Росія хоче позбутися біженців, оскільки вони є "дуже небезпечним паливним матеріалом", натомість планує загнати їх на територію України.

"Оскільки в Росію виїхали щонайменше мільйон українців – це дуже небезпечний паливний матеріал. Тому вони намагаються позбутися їх, і навпаки, загнати в Україну, щоб вони тут бунтували", – резюмує Арестович.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що у Краснодарі місцева організація виграла президентський грант на реалізацію програми "Репатріація біженців на Донбасі". За словами авторів проекту, тривале перебування біженців в Росії та подальше їх повернення на Донбас сприятиме трансферу культурних і професійних практик.