Кар’єра Дубчека розвивалася згідно з усіма канонами функціонування комуністичного партапарату. Майбутній революціонер починав як звичайний член компартії на підприємстві з виробництва дріжджів, перед тим, щоправда, Дубчек встиг повоювати в підпіллі під час нацистської окупації.

З 1945 року чиновник стрімко долав сходинки партійної драбини. Допомагали Дубчеку його особисті якості – він був дуже розумним, ініціативним і ніколи не критикував владу.

Та все змінилося, коли Дубчек опинився у вищих ешелонах партії. Політик, будучи ідеалістом, не міг адекватно сприймати те, як комуністи цинічно нищать інтелігенцію та дедалі сильніше "затягують гайки". Ще більше свободолюбивому Дубчеку не подобалося вище партійне керівництво, яке тяжіло до неосталінізму.

Тому політик, який у 1968 році став першим секретарем компартії Чехословаччини, ініціював та розпочав масштабну програму реформ. В її основі була лібералізація та демократизація усіх галузей суспільного життя країни. Чехам та словакам Дубчек пообіцяв дотримання усіх прав та свобод людини, насамперед — свободи слова.

Також реформатор ініціював масштабну амністію інакодумців та політичних в’язнів. Більше того, Дубчек відкрито заявив — він буде будувати соціалізм із людським обличчям, а цьому курсу зовсім не по дорозі з тоталітарним устроєм СРСР.

Про подробиці з життя цього відомого революціонера — дивіться у відеосюжеті.