Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

26 серпня контактна група в Мінську домовилася про встановлення режиму тиші лише на один день – 1 вересня. Пізніше домовилися спробувати продовжити це перемир’я. Тому, якщо вдасться втримати хоча б на тиждень, а потім довше, це вже буде певний прогрес. Але, як свідчить досвід, на жаль, все це тимчасово,
– зазначив експерт.

Фесенко нагадав: рік тому, у серпні 2015 року, після ескалації бойових дій на Донбасі, завдяки тиску на Путіна з боку Німеччини, Франції і ЄС в цілому вдалося вийти на відносне перемир’я протягом двох місяців: вересень і жовтень.

За його словами, збройний конфлікт на сході України продовжуватиметься, оскільки Росія не хоче йти на компроміс щодо врегулювання ситуації. Зокрема, Україна хоче спочатку припинення вогню, а потім проведення політичного врегулювання. При цьому, зауважує Володимир Фесенко, закон про особливий порядок місцевого самоврядування ухвалений. Але Росія його не визнає.

В той же час, говорячи про амністію бойовиків і вибори в ОРДЛО, на його думку, реальні домовленості будуть досягнуті лише тоді, коли на окупованих територіях буде більш-менш стале перемир’я.

Неофіційно дипломатичні джерела стверджують: якщо протягом двох-трьох місяців буде стабільне і буде припинення вогню на Донбасі, тоді може постати питання про політичну модель врегулювання ситуації,
– наголошує Фесенко.

Нагадаємо, на засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про "безстрокове припинення вогню" на Донбасі з півночі 1 вересня. Втім, Терористи змогли втриматися без обстрілів лише 10 годин.