Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Олег Жданов.

Як нагадує Жданов, від позаблокового статусу Україна відмовилася ще в грудні 2014 року. Однак за три роки після цього, за його словами, можна було хоча б спробувати подати заявку на вступ до НАТО. Адже порядок в Альянсі такий, що після подачі заявки до країни, яка претендує на членство, приїздить спеціальна комісія і проводить аудит – політичний, фінансовий, військовий.

Читайте також: Болгарія пропонує прийняти до НАТО незвичного члена

"В травні 2016 року Альянс допоміг Україні скласти стратегічний оборонний бюлетень, який підписав Петро Порошенко. У ньому концептуально викладена реформа Збройних сил. Пройшов рік, що зроблено? Перший пункт – зміна системи управління ЗСУ і перепідпорядкування начальника Генштабу від президента міністру оборони. Так, як у всіх цивілізованих країнах. І як на Україну подивляться в НАТО, якщо ми їх документ проігнорували?" – говорить Олег Жданов.

Тому, на переконання експерта, рішення парламенту розраховано на підвищення рейтингу президента. Як зазначає Жданов, зараз кількість українців, які б хотіли колективного захисту і вступу до НАТО, за деякими соціологічними даними становить близько 70%.

Навіщо нам цей закон, якщо позаблоковий статус і так скасований. Треба подати заявку, потім буде створена програма з підготовки до членства (ПДЧ). Тоді українська влада розумітиме, що конкретно і в які терміни треба зробити для досягнення членства. А так – це мрія. З таким же успіхом можна прийняти закон про те, що ми будемо сильно любити НАТО і коли-небудь зберемося подавати заявку,
– зауважує Олег Жданов.

На його переконання, цей закон лише зайвий раз подразнить Росію. А потрібне політичне рішення влади.

"Не треба водити за ніс людей. Хочете в НАТО – йдіть і питайте. І це можна зробити без референдуму. Це політичне рішення керівництва країни, яке, бачачи настрої населення, має зробити відповідну заяву про членство в НАТО", – наголосив експерт.

Нагадаємо, народні депутати 8 червня проголосували за повернення згадки про курс на членство України в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) у національне законодавство. Таке рішення підтримали 276 народних депутатів.