Про це заявив Юрій Сиротюк, заступник голови ВО "Свобода" з воєнних питань, коментуючи повідомлення Associated Press про те, що президент США Барак Обама відмовився від ідеї постачати Україні озброєння після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у лютому, пише espreso.tv.

"Лідери двох країн обмінялися думками з цього питання і були єдині в тому, щоб не нав'язувати чи не форсувати постачання смертоносної оборонної зброї на цей час", — заявив в інтерв’ю AP посол Німеччини в США Петер Віттіг. Віттіг зазначив, що голови країн погодилися "дати трохи простору дипломатичним і політичним зусиллям, які тоді докладалися".

Юрій Сиротюк вважає, що невизначеність самої України щодо бойових дій на своїй території призводить до нинішньої позиції західних партнерів.

Це рішення США, як би ми до нього не ставилися, з точки зору національних інтересів будь-якої країни є природнім. Ніхто в світі просто так не захищає інші країни. Ключовий принцип захисту України, яка, нажаль, поки що є позаблоковою державою – орієнтація на власні сили. А коли навіть після окупації значної території, після масових жертв серед цивільного населення Україна оголошує чергове безглузде перемир’я, під час якого щодня є поранені й вбиті люди, то ніхто не буде озброювати країну, яка не хоче сама себе захищати,
— вважає заступник голови "Свободи".

На думку Сиротюка, зусилля України з укріплення своїх позицій у конфлікті на сході є недостатніми.

"Зараз я перебуваю під Донецьком, в Пісках. Тут Україна взагалі не зробила жодних кроків з укріплення власних позицій. Немає мінування, налагодження зв’язку, який би не прослуховував противник. Україна сама здала Дебальцеве, не знищивши залізничного вузла. Це сьогодні дозволяє противнику мати прямий зв'язок між Луганськом і Донецьком та перекидати свої війська. Досі належним чином не організовано озброєння добровольчих батальйонів, хоча це батальйони з найбільшим військовим духом. Не пздійснено люстрації та переатестації військових кадрів – і досить часто так трапляється, що зброя, яку видають нашим, потрапляє в руки ворога. Тому треба нарікати не на владу Америки, а, передусім, на владу України", – зазначив націоналіст.

Сиротюк також вважає, що держава має більш прискіпливо ставитись до воєнного партнерства з іншими країнами. За його словами, в той час як Україна просить Захід не проводити військових програм з Росією, сама має тісні контакти з військовими партнерами РФ – Казахстаном та Білоруссю.

Нагадаємо, Юрій Сиротюк, депутат ВР VII скликання від ВО «Свобода», в лютому 2015 року був призначений заступником голови «Свободи» з воєнних питань. Одночасно "Свобода" оголосила введення внутрішнього воєнного стану всередині політичної сили та створення "Легіону Свободи" - комабатанського об’єднання, до якого увійшли усі "свободівці", які в складі Збройних Сил України, Національної Гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у війні з Росією. На теперішній час склад "Легіону" становить понад 700 бійців.