Ще під час передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв подумати, чи визнавати Крим російським. Та зайнявши овальний кабінет, Трамп вирішив змінити проросійську риторику і вже під час першого засідання Ради Безпеки ООН щодо України новий представник США Нікі Хейлі заявила, що Крим – це Україна. Окрім цього було зазначено, що скасування санкцій проти Росії неможливе до тих пір, поки анексований півострів не повернеться до складу України.

Напередодні таку позицію Трампа підтвердив і речник Білого дому.

Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що очікує від російського уряду деескалації насильства в Україні і повернення Криму. В той же час, на відміну від своїх попередників, він цілковито очікує і прагне гарних стосунків із Росією для спільного подолання загрози з боку ІДІЛ та боротьби з тероризмом,
– повідомив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер.

Сьогодні ж питання Криму особисто прокоментував і Дональд Трамп. Щоправда зробив це традиційно для себе у Twitter.

У Кремлі попри такі заяви не втрачають надії ввійти в категорію друзів Трампа, тож поки стримано реагують на всі повідомлення і обіцяють терпляче розтлумачувати американським колегам, чому захопили Крим. Щоправда, без традиційної пропаганди не обходиться.

Ми свої території не повертаємо. Крим – це частина Російської Федерації і все,
– заявила речник МЗС Росії Марія Захарова.

Читайте також: У Путіна ображено відреагували на категоричну заяву Трампа щодо Криму

Та поступова відмова від проросійської риторики нової адміністрації США – не єдине, що псує настрій Путіну. У понеділок Москва втратила одного зі своїх головних лобістів в оточенні Дональда Трампа: у відставку пішов радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн – той самий генерал, що сидів за одним столом з російським президентом під час святкування ювілею пропагандистського каналу Russia Today.

Причина відставки Флінна – його зв'язки з російським послом Сєргєєм Кісляком. З кремлівським дипломатом генерал начебто обговорював скасування санкцій проти Москви ще до того, як зайняв посаду радника з безпеки.

І поки Білий дім "гасить" цей скандал, обертів набирає інший. Видання New York Times з посиланням на джерела у спецслужбах повідомляє, що команда Трампа контактувала з російською розвідкою впродовж року перед виборами. Водночас, джерела газети визнали, що поки доказів співпраці Трампа з Росією заради впливу на хід виборів немає.

Читайте також: Політолог детально роз’яснив заяву адміністрації Трампа про Крим