Італієць за походженням Роберто Кончіна (справжнє ім'я) народився у швейцарському містечку Фльорьє у 1969 році та вже з малих літ захоплювався музикою, зокрема грою на фортепіано. Наприкінці 80-х і на початку 90-х музикант пробує себе як діджей і виступає в італійських нічних клубах. Щоправда, прославився у світі електронної музики він саме як продюсер.

Зауважимо, що перші роботи митця залишилися взагалі непоміченими, проте за деякий час до нього приходить успіх – у 1994 році композитор створює чи не найвідомішу свою композицію Children, яка за рік стала справжньою бомбою у музичній індустрії.

Читайте також: Про що писав останній справжній комуніст України Борис Олійник

Robert Miles – Children (Official Video)

Крім того, що Robert Miles цим твором створив власний піджанр Dream House (один із ранніх різновидів музики у стилі Trance), так ще й він став основоположником так званого прогресивного саунду, оскільки раніше електронні треки відзначалися певною жорсткістю. Додамо, що Children упродовж перших тижнів після свого релізу відзначилася продажами у понад 30 тисяч копій і посідала перші місця у хіт-парадах 12 країн світу.

У 1996 році Robert Miles знову розбурхує громадськість, проте вже вокальними композиціями – одна за одною виходять Fable, яку прикрасив чарівний голос Fiorella Quinn, і One And One за участю Maria Nayler.

Robert Miles feat Fiorella Quinn – Fable (Vocal Mix)

Підкреслимо, що ці пісні також увійшли до альбому Dreamland (17 червня 1996 рік), який відзначився неабиякими продажами як у Європі, так і у США (саме у Штатах розширена версія альбому містила One And One).

Robert Miles feat. Maria Nayler – One & One (Original Version)

Читайте також: "Шістдесятник" Євген Євтушенко: все, що варто знати

За рік Роберт видає ще один альбом 23 AM, щоправда роботи, які до нього увійшли, дещо відрізняються від попередніх, однак фірмовий стиль музиканта зберігається. Особливістю платівки є те, що до неї увійшло багато вокальних композицій.

Robert Miles – 23am (Full Album)

Цікавою є і історія з назвою альбому. Справа в тому, що музикант дуже багато подорожував і під час цих подорожей бачив, наскільки спустошеною виглядає Земля внаслідок діяльності людини.

Світ, який був природним раєм, став величезним смітником, де незаймані ліси зникають з лиця Землі, де лежать купи сміття та відходів виробництва, де величезні моря перетворюються на гігантські хімічні контейнери. Так зі світу мрій я занурювався у світ реальностей,
– говорив свого часу Miles.

Відтак, творчість музиканта переросла у певний протест проти плачевного стану екології планети. Саме це відобразилось у назві 23 AM – за аналогією зі зламаними електронним годинником, що не розрізняють 24- і 12-годинний режими відображення часу. Зазначимо, що таку дивну назву альбому Роберт дав після повідомлення зламаного автовідповідача.

За словами самого продюсера, платівка уособлює життєвий цикл: народження, розвиток, зрілість, старіння та смерть. Так, альбом починається дуже повільно з народження: A New Flower – ви почуєте плач немовляти, після цього музика буде відображати історії з повсякденного життя: Everyday Life, Freedom – віра у ваші крила, Texture – еволюція, Enjoy – насолода життям, Fly Аway присвячено подорожам; а завершує його ембіентовая Leaving Behind, яка є певною метафорою завершення життя, смерті.

Robert Miles – Leaving Behind завершує альбом 23 АM і є уособленням кінця життя

Свій експериментальний стиль Роберт зберігає і у платівці Th1rt3en, яка вийшла аж за 10 років після релізу Organik та стала останньою в його доробку.

Robert Miles – Miniature World з альбому Th1rt3en

Щоправда, за цей час музикант встиг перебратися з Лондона до Лос-Анджелеса, де заснував лейбл S:alt Records, на якому виходить альбом Miles_Gurtu – спільна робота Robert’a Miles’a та бомбейського музиканта Трілока Гурту.

Robert Miles & Trilok Gurtu – Small World

Останні роки життя він провів на іспанському острові Ібіца, який є "меккою" клубного життя Європи. Також Майлз запустив радіостанцію Open Lab, де лунає так звана Балеарська музика.

Читайте також: Помер Сергій Олех: чим запам'ятався нам артист

Втративши таку багатогранну особистість, весь музичний світ перебуває у жалобі. Проте композиції Роберта Майлза житимуть ще довго, в тому числі і в багатьох каверах.

Robert Miles – Children (Jeremy Weinglass Piano Cover)

Нагадаємо, уночі проти 10 травня у Іспанії помер легендарний електронний музикант Роберт Майлз.