ЗМІ рясніють повідомленнями про руйнування шпиталю ім. Митрополита А.Шептицького, знищення пам’ятки архітектури, забудовників прирівнюють до вандалів, які руйнують історичне середовище міста Львова.

Враховуючи актуальність даної теми, наявність численних публікацій, що висвітлюють позицію противників будівництва, необхідність об’єктивного та неупередженого висвітлення позицій обох сторін конфлікту, наші кореспонденти звернулися до директора ТОВ «Розвиток нерухомості» Миколи Дмуха, намагаючись з’ясувати його позицію.

Перша теза, яку представники ТОВ «Розвиток нерухомості» не піддають сумніву — будь-які дії із забудови земельної ділянки по вулиці Озаркевича, 4 «а» у Львові — законні. В обгрунтування даної тези, підприємці посилаються на ухвалу Львівської міської ради № 2377 від 30.05.2013 р. та договір оренди землі від 29 липня 2013 року, яким земельна ділянка, площею 0,45 га за адресою: м. Львів, вул. Озаркевича, 4 «а» була передана в оренду ТОВ «Розвиток нерухомості» до 2023 року. Земельна ділянка надана з метою будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями.

Впродовж 2011–2013 року товариство пройшло довгу процедуру отримання усіляких погоджень та дозволів, квінтесенцією якої стала реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт. Серед інших дозволів та погоджень, передбачених діючим законодавством, особливу увагу слід звернути на Історико-містобудівне обґрунтування, розроблене ще в 2011 році та погоджене у Міністерстві культури України, Управлінні охорони культурної спадщини Львівської ОДА, Управлінні охорони історичного середовища Львова.

Особливе значення даного документа полягає в тому, що, згідно з вимогами діючого законодавства, саме на етапі його розробки та погодження, спеціально уповноважені органи держави та місцевого самоврядування мають вирішити, чи можна будувати на даній території

У товариства є погодження містобудівних умов та обмежень (зі знесенням існуючих будівель). Із метою дослідження земельної ділянки та виявлення наявності (відсутності) на ділянці об’єктів культурної спадщини, в 2011 році ліцензованою організацією було розроблене Історико-містобудівне обґрунтування розміщення багатоквартирного житлового будинку по вулиці Озаркевича, 4 «а» у Львові, яке було погоджене уповноваженими державними органами з питань охорони культурної спадщини (як центральним так і місцевим), а також іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, зокрема: Міністерством культури України, Управлінням охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації, Управлінням охорони історичного середовища міста Львова.

Окрім того, ТОВ «Розвиток нерухомості» зареєстрована декларація про початок виконання будівельних робіт.

Впродовж останніх днів у засобах масової інформації з’явилась інформація, що ТОВ «Розвиток нерухомості» знищує пам’ятку архітектури на місці якої планує збудувати багатоповерховий житловий будинок.

За словами директора товариство Миколи Дмуха, на території земельної ділянки жодних пам’яток культури та об’єктів культурної спадщини немає. Пам’яткою культурної спадщини місцевого значення є виключно будівля Шпиталю ім. Митрополита Шептицького, власником якої є Курія Львівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви. Твердження, що будівля є нововиявленою пам’яткою архітектури не відповідає дійсності. Адже 30 грудня 2013 року Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу, яка зупиняє дію наказу Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) про визнання лічниці на Озаркевича нововиявленою пам’яткою архітектури. Стало відомо, що Міністерство культури, куди вказаний наказ був скерований для прийняття остаточного рішення та реєстрації пам’ятки, відмовило та повернуло пакет документів ЛОДА. Окрім того, проект будівництва є спільним інвестиційним проектом з Курією Львівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви, за результатами якого частина будівель площею 400 квадратних метрів буде передана Церкві.

Як повідомив автор проекту архітектор Данило Швець, висота житлового будинку сягатиме від 4 до 6 поверхів із дотриманням всіх містобудівних розривів.

«Появу відповідних публікацій в ЗМІ та активні заклики до дій окремих осіб та організацій, ми розцінюємо як провокаційні», — розповідає представник ТОВ «Розвиток нерухомості» Тарас Радковський. «Очевидно, реалізація проекту суперечить планам окремих осіб. Відтак, вони, скориставшись ситуацією, яка існує, закликають до активних дій інших людей, не згадуючи при цьому, що останні порушують закон, і їм загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність», — зазначив він.