Отримує відзнаку "Людина року" та Шевченківську премію за цикл робіт "Український мотив". Майстер неприхованих емоцій у чистих фарбах нарешті на перших шпальтах українських газет.

“Оскільки ми більше, ніж 60 років були в певній консервній банці, то визнання наших художників, особливо тих, хто творив тут, у нас почалося в останні 10 років”, - зауважує мистецтвознавець Едуард Димшиц.

Історія була б іншою, якби у 50-ті роки маленький хлопчик з Київщини, з родини машиніста, вперше не взяв у руки пензлик та фарби... Сам Криволап художником себе починає вважати лише у студентські роки.

“Інтуїція - це взагалі, те. що вирізняє художника від учених. Наприклад, ми можемо завдяки інтуїції заглибитися на багато тисячоліть чи століть назад і вперед”, - говорить художник Анатолій Криволап.

Кілька десятків років він малює без надії на успіх, заради творчості відмовляється від комерції. Має в шафі лише одне пальто і жодного вихідного чи відпустки. Вперто шукає власний стиль. Лише на початку 90-х визнав, що таки знайшов його. Тоді ж, разом з Олександром Животковим, Тіберієм Сільваши стає одним з учасників групи художників "Живописний Заповідник" і створює нову серію робіт, найвідоміша з яких - "Композиція". Картини мандрують виставками США, Німеччини, Франції.

“Тому, хто розраховує на комерційний успіх, треба налаштовуватись на Андріївський узвіз. Там можна заробляти гроші, навіть особливо не надриваючись. Творчість - це пошук самого себе”, - розповідає художник Анатолій Криволап.

Усі, хто бачили його в роботі, визнають, що перед ними Художник. Внутрішній неспокій він віддає композиції. Все його життя - в активному кольорі, в роботах "Вечір на озері", "Березень", "Хмара".

“Декілька разів я бачив, як він створює свою певну колористичну сюїту. Це дійсно така феноменальна ситуація, коли ти бачиш, як на твоїх очах народжується твір”, - розповів мистецтвознавець Едуард Димшиц.

Критики запевняють, що саме Анатолій Криволап заклав основи стилю «новий український пейзаж» та сучасного нефігурального живопису.

“Кожен із нас бачить в нормальному житті нормальні речі. Він же може зробити з них щось надзвичайне. змінити фокус бачення світу”, - зауважує художниця Анна Криволап, донька Анатолія Криволапа.

Однак без підтримки держави та меценатів роботи Криволапа та інших талановитих українців, ризикують залишитися лише у приватних колекціях. Тоді в програші залишаться усі...