Про це на своїй сторінці у Facebook розповів російський опозиціонер Ілля Яшин, який займається підготовкою доповіді Бориса Нємцова.

За його словами, не всі родичі отримали компенсації і в кінці січня представники родичів звернулись до Нємцова, щоб той натиснув на міністерство оборони і посприяв у виплаті грошей.

За словами джерел опозиціонерів, масові випадки смерті російських солдат на сході України траплялись двічі.

Перша хвиля трун пішла до Росії влітку минулого року, коли українська армія пішла в наступ і звільняла міста в Донецькій і Луганській областях. Наступ було зупинено шляхом прямого втручання частин російської армії,
— пише Яшин.

За його словами, значні втрати росіяни зазнали під Іловайськом.

"Складно оцінити точну кількість загиблих солдатів з російського боку, але, судячи з усього, в наші міста повернулося не менше 150 трун з позначкою "Вантаж-200".

Мовчання родичів загиблих опозиціонер пояснив тим, що вони отримали значну суму від держави за мовчання, а також під тиском.

За інформацією джерел Нємцова, це пояснюється тим, що родичі отримали в якості компенсації значні кошти — по 3 мільйони рублів. Одночасно вони давали підписки про нерозголошення під загрозою кримінального переслідування,
— наголосив Яшин

Друга хвиля масової загибелі росіян припала на січень і початок лютого 2015 року.

"За нашою оцінкою, у цей період на сході України загинуло не менше 70 військовослужбовців російської армії. Це було пов'язано з ескалацією конфлікту і запеклим протистоянням, зокрема під Дебальцевим", — зазначив він.

Цього разу родичі грошей, за словами Яшина, не отримали. Він пояснює це тим, що у першому випадку російські солдати потрапили на Донбас, перебуваючи "у відпустці", а взимку перед відправкою в Україну їх "звільняли" з служби і в зону бойових дій вони потрапляли як добровольці.

На практиці ж ніяких компенсацій на цей раз родичі не отримали. Командири розводили руками і посилалися на начальство. Офіційно звертатися за компенсацією можливості не було, так як формально загиблі солдати вже не були військовослужбовцями,
— розповів Яшин.