У той же час українська сторона заявила про намір провести перший транш в оплату боргу в кінці жовтня в розмірі $1,5 млрд.

1,9 млрд доларів - це вартість 5 млрд кубометрів, які вони хочуть купити як мінімум і внести передоплату. Передоплата, швидше за все, буде кожен місяць, виходячи з потреб. $3,1 млрд - це та цифра, яка повинна бути оплачена двома траншами: $2 млрд до початку поточних поставок і решта $1,1 млрд - до кінця року. У чому розбіжність: по-перше, вони озвучували три транші: $1,5 млрд, $ 0,8 млрд, $ 0,8 млрд, по-друге, оплачувати вже після початку поставок,
— заявив журналістам глава Міненерго Росії Олександр Новак.

"Це принципова річ. Момент передоплати та оплати часткової заборгованості в $2 млрд це одночасний процес. Для нас принципово, що до початку поставок повинна бути погашена частина боргу. Це позиція, яку ми і навесні озвучували, і зараз. Ні про які нові поставки не може бути мови, якщо не буде частини боргу. Інакше це виходить гра в одні ворота, коли ми знову будемо поставляти газ, а питання про борг відкладати на потім", — аргументував він.

"Українська сторона готова оплатити частину боргу - $3,1 млрд, яку вони розрахували за своєю ціною, яку вони придумали - по $268,5 за тисячу кубометрів. Тобто той борг, який $5,3 млрд складається за фактично виставленими рахунками. Вони собі віртуально порахували за ціною $268, вони готові це заплатити. Гроші ці передбачені і виділені МВФ. Сума, що залишилася, визначиться, виходячи з рішення арбітражного суду. Якщо ціна буде якась крайня, то буде $5,3 млрд або $3,1 млрд", — додав Новак.

"У нас немає розбіжностей по цифрах. Ми згодні, щоб вони $3,1 млрд заплатили. Але щодо термінів є не до кінця узгоджені позиції, які, сподіваємося, цього тижня врегулювати. Ми з нашого боку практично готові за цим пакетом все зробити, про що ми домовилися. Ми почекаємо в найближчі дні реакції української сторони. І буде тоді зрозуміло", — сказав російський міністр.

До слова, офіційний представник Єврокомісії Марлене Хольцнер пояснила, що не всі країни Євросоюзу можуть поставляти газ по реверсу в Україну через контрактні зобов'язання перед "Газпромом".