Висуваючи різноманітні версії того, що насправді сталося 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною, Росія просто хоче посіяти сумніви, пише Tagesspiegel.

Читайте також: Три роки після збиття Боїнга-777 над Донбасом: встановлені факти і перспективи покарання винних

Збиття авіалайнера компанії Malaysia Airlines, на борту якого перебувало майже 300 пасажирів і всі з них загинули, кваліфікували як військовий злочин, доказами цьому є сотні фотографій, відео, супутникові знімки і свідчення очевидців. Усе це вказує на причетність Росії, зауважує автор публікації.

У розслідуванні щодо збиття Boeing 777 взяли участь декілька країн Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія і Бельгія, які домовилися, що судовий процес проходитиме у Нідерландах, нагадує німецьке видання. Під час складного розслідування Міжнародній слідчій групі вдалося відновити події. Отже, лайнер був збитий ракетним комплексом "Бук" з території на сході України, контрольованої сепаратистами. Комісія встановила точний маршрут ракети: пускова установка була привезена на територію України за дев'ять годин до залпу, а потім її повернули в Росію, йдеться у статті.

Читайте також: Збитий Boeіng-777 у цифрах (Інфографіка)

Всього було досліджено 1,4 тисячі елементів уламків, проаналізовані тисячі теле- та радіопереговорів, ідентифіковано понад сто осіб, що мали якийсь стосунок до того, що трапилося. Однак головна проблема процесу, і це визнають навіть західні слідчі, полягає в тому, що "для пред'явлення звинувачення потрібно знайти тих, хто мав безпосереднє відношення до події". Робота над цим ведеться, і тому мандат комісії продовжено до початку 2018 року,
наголошує автор матеріалу.

Москва ж використає цей термін для того, щоб "кваліфікувати остаточну доповідь про причини катастрофи як проміжну версію". Росія називає результати слідства "однією з версій", вказуючи на існування близько десяти інших. Наприклад, відразу після катастрофи йшлося про те, що насправді хотіли збити президента Володимира Путіна, чий літак летів неподалік. Потім в хід пішла версія про застарілу ракету, яка вже давно не застосовується російською армією, продовжує автор публікації.

"Мета такого російського підходу очевидна невизначеність", – констатує журналіст.

Читайте також: Результати розслідування трагедії MH17 є важливим доказом російської агресії, – Наливайченко