Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Братиславі.

"«Анексія Російською Федерацією Криму вважається нами серйозною дестабілізацією післявоєнного порядку і порушенням принципів міжнародного права. Це зокрема порушення конкретних зобов'язань Російської Федерації в грудні 1994 року в Будапешті, коли Україна відмовилася від своєї ядерної зброї, а Великобританія, США і Росія зобов’язались поважати незмінність чинних українських кордонів", — сказав Кіска.

За його словами, Словаччина не розглядає події в сусідній країні як віддалені і такі, що є "є якою далекою теорією геополітики".

"Словаччина підтримує послідовну реалізацію мінських домовленостей. Тішить, що після підписання угоди великі бої припинилися, що зупинило вбивства людей у значних масштабах. Я висловлюю сподівання , що зброя в цьому конфлікті остаточно буде замінена на діалог та повагу угод, іноземні солдати, які були і залишаються в Україні без погодження на це – підуть. Що Україна як суверенна держава буде в змозі контролювати свої кордони", — додав президент Словаччини.

На його думку, "керівництво Російської Федерації має не тільки можливості, але й несе суттєву частину відповідальності за успішність цього процесу".

До слова, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджує, що проблеми кримськотатарського народу на окупованому півострові повністю вирішені.