Про історію непростих відносин головного дипломата Канади з Росією пише в своїй статті на сторінках The Washington Post Алан Фріман.

Зокрема, він зазначає, що 49-річна Фріланд вільно володіє російською мовою і колись очолювала Московське бюро видання Financial Times.

Вона вже давно в напружених стосунках з російським урядом через її активну підтримку України та її книги, що викривають вплив російських олігархів,
– зазначає автор.

Після призначення Фріланд главою МЗС Канади статті про історію її сім'ї почали активно поширювалися пропутінськими сайтами.

Він наводить для прикладу статтю під заголовком "Нацистський скелет у сімейній шафі", в якій йшлося, що «дід Фріланд по материнській лінії Михайло Хом'як очолював українську газету, що розповсюджувала нацистську пропаганду в окупованому німцями Кракові в 1940-х роках".

Читайте також: Фріланд заявила, що ні за яких умов не погодиться на пропозицію Росії

Хом'як емігрував до Канади після закінчення війни і став провідним членом чисельної української громади в провінції Альберта, де пізніше народилася сама Фріланд.

"Американські офіційні особи публічно заявили, і навіть Ангела Меркель публічно говорила, що були спроби з боку Росії дестабілізувати західні демократії, і я думаю, що слід не дивуватися, якщо ці зусилля були використані й проти Канади", – відповіла Фріланд.

Нагадаємо, у січні 2017 стало відомо, що українка за походженням Христя Фріланд очолить МЗС Канади.