Про це повідомляє Боннський міжнародний центр конверсії (BICC).

Лідерами рейтингу стали Ізраїль, Сінгапур і Вірменія. Окрім них, у першу десятку із 152 країн увійшли Сирія, Росія, Кіпр, Південна Корея, Йорданія, Греція та Азербайджан.

При цьому ситуація з конфліктом, що триває між Вірменією та Азербаджаном, на думку авторів доповіді, становить особливу небезпеку. Експерти пов'язують її, зокрема, з тим, що озброєння обом сторонам конфлікту постачає Росія, яка в рамках військової реформи, що проводиться з 2008 року, модернізує системи озброєння і нарощує потужності оборонних підприємств.

Глобальний індекс мілітаризації відображає вагу і важливість військового апарату держави по відношенню до його суспільству в цілому. Він розглядає, зокрема, співвідношення військових витрат з ВВП та витратами на охорону здоров'я (у відсотках від ВВП), а також співвідношення чисельності важких озброєнь і всього населення країни.

Щорічний глобальний індекс мілітаризації складається з 1990 року. Боннський міжнародний центр конверсії - це незалежна некомерційна організація, яка займається проблемами світу і його розвитку. Інформація про країни надається Стокгольмським інститутом дослідження проблем миру, Міжнародним валютним фондом і Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

До слова, вчора Прем’єр-міністр України заявив, що національна безпека і оборона Україна та фінансування української армії є пріоритетом у діяльності уряду.