Про те, що Міжнародний орган ООН по морському дну схвалив подану в грудні 2010 року російську заявку на проведення геологічних вишукувань в Атлантичному океані, повідомило Мінприроди РФ. Мова йде про плани розробки одного з найбільших у світі неосвоєних родовищ, де вміст міді і золота перевищує показники родовищ на суші в п'ять-десять разів.

Крім заявки РФ були задоволені заявки Китаю, а також острівних держав Тихого океану Науру і Тонга.

Це перший в історії випадок, коли МОМД дає дозвіл на проведення досліджень у водах Світового океану, які не належать до ексклюзивних економічних зон будь-якої держави.

Мається на увазі, що Росія отримає переважне право на освоєння родовищ, пояснили в прес-службі Мінприроди.

За словами заступника директора департаменту держполітики та регулювання в галузі геології та надрокористування Мінприроди Дар'ї Василевської, контракт з МОМД буде підписаний до кінця року. Термін контракту - 15 років з правом продовження на 5 років.

"На російській ділянці відкрито шість перспективних об'єктів. Їх прогнозні ресурси - 50-70 млн тонн сухої рудної маси, - розповів газеті заввідділом геології і мінеральних ресурсів Світового океану ВНІІОкеангеологія Сергій Андрєєв. - При цьому зміст руди в породі в рази більше, ніж на суші ".