"Ситуація буде йти на загострення, ситуація може лише погіршитися. Можна просто спрогнозувати як таку, яка явно не буде полегшеною для України", - заявив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Яким чином буде здійснюватися вплив, ну звичайно, це традиційно через енергетичну систему України, зокрема, через діалог навколо газотранспортної системи; це, безумовно, продовольчі ембарго і обмеження. І звичайно по лінії Митного союзу, не останнім інструментом буде вплив на гуманітарний простір України", - вважає політолог Іван Слободяник.

Тиск буде у газовій, торговельній та гуманітарній сферах

На думку ж експерта Володимира Корнілова, Росія на чолі з Путіним кардинальних змін у зовнішній політиці, зокрема у відносинах з Києвом, не впроваджуватиме. Й у двосторонніх стосунках чітко триматиметься попередніх позицій.

"Головним пріоритетом буде розвиток співдружності незалежних держав - це вже багато про що говорить. І звичайно ж у всіх цих проектах Росія буде розраховувати на Україну, тому з доданням нового імпульсу ось цим інтеграційним проектам на пострадянському просторі, я думаю, що Росія докладе максимум зусиль, щоб переконати Україну приєднатися", - впевнений директор інституту країн СНД в Україні Володимир Корнілов.

Пріоритетом Путіна буде СНД

Російські новації щодо організації виборчого процесу, Україну не вразили. У Комітеті виборців констатують: веб-камери, встановлені на всіх 93 тисячах виборчих дільниць Росії, не гарантія чесного та прозорого волевиявлення.

"Я не переоцінював би можливість і ефективність веб-камер для контролю за виборами. Насправді, це дуже красива піарівська штучка, бо ви знаєте, коли під час підрахунку голосів чи псування бюлетенів можна просто спиною повернутися до камер", - вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Камери - це піархід влади

Президент Віктор Янукович та прем`єр Микола Азаров вже привітали Володимира Путіна із переконливою перемогою на президентських перегонах.