Але зараз, коли Крим є окупованою територією, отримати безкоштовну ділянку раз в житті кримчани більше не зможуть, - розповідають юристи.

Тому що, згідно з російським законодавством, отримати землю можна лише за гроші і через аукціон. А безкоштовно отримати землю мають право лише деякі категорії громадян.

Якщо раніше кожен житель села або міста мав право, згідно з Конституцією України, на отримання безкоштовної ділянки землі, то в РФ безкоштовні ділянки - не передбачені. За винятком хіба окремої пільгової категорії громадян, - розповів голова земельної комісії республіки Дмитро Рогачов.

Ще одна проблема – це масові самозахоплення кримської землі. Вони почались з 2006 року. З того часу кожна влада намагалась вирішити цю проблему.

Повний випуск програми "Крим. Реалії" дивіться сьогодні о 18.30 на телеканалі новин "24"

Нинішні заяви самопроголошеної влади Криму про швидке вирішення цієї проблеми та легалізацію самозахватів до 2017 року виглядають надто оптимістичними. Про це заявляють експерти з питань земельного права.

Вирішення цих проблем потребує серйозних аналітичних та юридичних досліджень, адже РФ не мала таких проблем, як самозахоплення території.

Проблема самозахоплення – це особливість Криму. Адже згідно з українським законодавством всі надіялись на безкоштовне отримання земельної ділянки, - розповів юрист Рустем Османов.