Так господарі економлять і на гарячій воді, і на опаленні. Віталій нещодавно переїхав з родиною до власного будинку і одразу ж почав шукати альтернативу дорогому газу.

Він встановив котел потужністю 35 кіловат з автоматичною подачею палива. Тепер родині не потрібно щомісяця сплачувати за додаткові 150-200 кіловат. Тож витрати на комунальні послуги відчутно зменшились.

Щоправда, економія відчується не одразу. Адже твердопаливний котел - задоволення не з дешевих. Через підвищений попит, їхня вартість за останній рік зросла практично вдвічі. В столиці ціни на котли коливаються від 2,5 до 60 тисяч гривень. Залежно від виду, потужності та країни виробника.

Аби не переплачувати зайве, для початку необхідно правильно підрахувати, якої потужності котел потрібен саме для вашого будинку.

Читайте також: На Київщині збудували "розумний" будинок, який економить електрику

Необхідно визначитись і з видом палива. За підрахунками фахівців, найекономніший варіант — вугілля та дрова. Опалення та обігрів води обходиться приблизно в 2,5 рази дешевше, ніж на газі. Економніше й обирати котел з механічною подачею палива. Тоді не доведеться додатково сплачувати за електроенергію. Щоправда, доведеться самостійно заправляти котел по кілька разів на добу.

Попри те, що на встановлення котла доведеться витратити кругленьку суму, власникам будинків це вигідно. Адже за нинішніх тарифів на газ, прилад окупиться досить швидко. За 3-5 років. До того ж уряд пообіцяв виплачувати компенсації тим, хто встановлюватиме котли, щоправда, українського виробництва. До 20% від вартості устаткування.