Цікаво, чи відчували ви, що інколи стара картина світу починає набридати, і мозок вимагає нової "їжі для роздумів"? Стимулів може бути багато, наприклад, спілкування із цікавими людьми, нова робота, зміна оточення або цікава світоглядна книжка.

Ось ці 5 книжок, що не залишать вас байдужими і змусять багато про що подумати...

"Занепад влади" Мойсес Наїм
Видавництво BookChef

Про цю книгу Білл Клінтон сказав, що вона змінює сприйняття новин, уявлення про політику та картину світу. В книзі йдеться про поступовий занепад влади політичної, військової, економічної, релігійної та навіть влади мас-медіа. Наприклад, головний редактор The New York Times сьогодні має менше владних повноважень, ніж його попередник тридцять років тому. Голова ради директорів великої корпорації приймаючи будь-яке рішення, змушений оцінювати можливу реакцію лідерів суспільної думки.

"Занепад влади" це не книга із фантастичним сюжетом, а глибокий аналіз того, що діється в найвищих державних інституціях і за їхніми лаштунками. Автор не лише показує позитивні перспективи процесу занепаду влади, а й застерігає від його серйозних небезпек, передусім через можливість скочування в анархію, безлад, втрату порядку і контролю за негативними проявами суспільної поведінки.

Книжка українською мовою наразі знаходиться у друкарні та наприкінці квітня з’явиться на полицях книжкових магазинів.

"Ефект Люцифера" Філіп Зімбардо
Видавництво Yakaboo Publishing

"Ефект Люцифера. Чому хороші люди роблять жахливі вчинки" – книга про відносність категорій, якими мислить суспільство, часто не усвідомлюючи, як легко правилами і шаблонами вбити особистість.

Філіп Зімбардо – відомий американський соціальний психолог, професор, президент Американської психологічної асоціації, автор Стенфордського тюремного експерименту, який досліджував реакцію психіки людини на обмеження свободи та нав’язані соціальні ролі.

Книжка "Ефект Люцифера" подає детальний опис самого дослідження та щоденникові нотатки її автора, які містять не лише наукові висновки, але й емоційні враження Зімбардо. Бунти, садистське поводження охоронців по відношенню до "арештантів", продемонстрували, як швидко "хороша" людина може перетворитися на монстра, маючи на це виправдання з боку суспільства. "Дихотомія добро/зло знімає відповідальність із "хороших людей". Вони можуть навіть дозволити собі не задумуватись над тим, що також можуть сприяти створенню або існуванню умов, які призводять до правопорушень, злочинів, вандалізму, приниження, залякувань, зґвалтувань, тортур, терору і насильства", – пише Зімбардо.

Читайте також: ТОП-7 лайфхаків з книжок, над якими варто замислитися

"Цивілізація: як захід став успішним" Ніл Ферґюсон
Видавництво "Наш формат"

"Минуле – це наше єдине надійне джерело знань про плинне сьогодення і безліч майбутніх попереду, лише одному з яких належить відбутися. Історія – це не вивчення минулого, це вивчення самого часу..." – говорить видатний історик, журналіст та професор Гарварду Ніл Ферґюсон.

У чому секрет успішного розвитку західних країн? Чи втримають вони лідерство у майбутньому? Чому треба навчатися, а яких помилок краще намагатися уникнути?

У бестселері New York Times, за яким знято серію телепрограм на BBC, можна знайти відповіді на всі ці питання, а велика кількість цікавих фактів допоможе уявити дуже реалістичну картину того, що нас чекає.

"Місто стартапів" Бас Біккмен, Рубен Ньювенхейс
Громадська організація Greencubator

Довгоочікувана книга від менеджерів платформи StartupAmsterdam – надзвичайного проекту співпраці голландської державної влади з бізнесменами. Чому це видання чекали саме у нас? Бо наша країна багата талановитими фахівцями, які мають безліч ідей, створюють стартапи, розвиваються але... великі бренди чомусь з'являються за кордоном. Які кроки варто зробити держслужбовцям для створення сприятливого клімату для вітчизняного бізнесу, і що натомість можуть запропонувати підприємці державі – читайте у "Місті стартапів" і використовуйте вдалий досвід.

"1984" Джордж Оруел
Видавництво АСТ

Не треба забувати і про класичну літературу: чудовий приклад твору, що є актуальним у всі часи – роман "1984": навіть сьогодні він змушує замислитися. Книга – протилежність найвідомішій антиутопії "О дивний новий світ". Що гірше: суспільство неконтрольованого споживання чи світ, де керує ідея?

Хто має право визначати не тільки поведінку, але й думки людини? Крилата фраза "Великий брат стежить за тобою" має нагадувати кожному, що свобода – це головний скарб людства.

Ми живемо у століття технічного прогресу та доступної інформації. Надзвичайно цікаве століття. Тож не варто обмежувати себе щоденною нудьгою: читайте книжки і починайте змінювати своє середовище і світ загалом.

Читайте також: Три козирі Трампа-бізнесмена, або Він завжди готовий до найгіршого