Проте останнім часом кліматичні зміни настільки пришвидшилися, що за кілька десятиліть ми ризикуємо не впізнати рідну планету.

Довгострокові прогнози кліматологів, зроблені у минулому столітті, у декого зараз можуть викликати посмішку - адже ніхто не міг передбачити ті численні бурі, торнадо та інші катаклізми, які ми спостерігаємо практично кожного дня у різних куточках планети. А це все - наслідок діяльності людини.

За останніми оцінками Міжурядової комісії зі змін клімату середня світова температура продовжуватиме зростати. Однак, величина і тривалість цього зростання та серйозність його наслідків залежить від того, наскільки швидко й ефективно людство зможе зменшити викиди парникових газів.

З метою вироблення енергії без збільшення концентрації діоксиду вуглецю світові уряди все більше надають перевагу екологічно чистим джерелам енергії, серед яких - вітрові електростанції. Нині використання енергії вітру становить 1,5 % від інших екологічно чистих джерел енергії, але ця цифра швидко зростає.

Європа є лідером за кількістю прибережних вітрових електростанцій, через наявність постійних вітрів та мілководдя. На грецькому острові Крит енергію вітру використовували ще з античних часів для відкачування води. Ця установка у Ровасі має 11 турбін з максимальною продуктивністю, що перевищує 9 МВт.

Сучасні вітрові турбіни - це гігантські споруди. Розмах їхніх лопатей подекуди сягає 90-та метрів, а потужність коливається від 500 кіловат до 2 мегават.

Але не лише одними вітровими електростанціями можна врятувати нашу екологію. Головне - це зміна ставлення до природи та намагання її зберегти. Це вже добре зрозуміли у німецькому Фрайбургу, один з районів якого переробили на екологічно чисту зону.

Будинки у Ваубані відповідають низькоенергетичним стандартам, включаючи скляні вікна потрійної товщини та стіни зі спресованих природних матеріалів, що сприяють збереженню енергії. Крім того, район має суворі обмеження щодо автомобільного руху.

"Зрештою я вірю, що навіть зі збільшенням цін на викопне паливо, ми побачимо, що такий вид будівництва житла напрочуд вигідний, доступний і заслуговує уваги", - каже радник міського голови Джино Ван Бегін.

Екологічний будинок у Ваубані дорожчий приблизно на 15% від традиційного помешкання, проте чого не зробиш заради порятунку екології?