У Київенерго заспокоюють - причин для паніки немає, кажуть, здебільшого обладнання розраховане на температурний максимум. Втім, аби перестрахуватися, своїм працівникам наказали ретельніше перевіряти стан системи електропостачання. Адже споживання електроенергії порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилося на 14 %.

"Це проблема внутрішньбудинкових мереж, там ситуація значно гірша, тому що до тих навантажень, на які вони вже звикли - це там чайники електричні, там СВЧ, там і так далі,і так далі, ще додається навантаження кондиціонерів. Ну, не можна казати, що це екстремальний режим, але це трохи такий підвищений режим", - каже головний інженер філіалу "Кабельні мережі "Київенерго" Сергій Рибачук.

Сергій Рибачук пояснює - значна частина кабельних ліній відпрацювала свої терміни. Відтак проблеми з електропостачанням найчастіше трапляються в старих будинках центру міста. Саме тут і найбільше скупчення офісів, де кондиціонери у спеку працюють практично цілодобового. Так, у п’ятницю один з центральних районів столиці на тривалий час залишився без світла.

І хоч експерти наголошують, що якість напруги не залежить від температури, киянам ледь не щодня доводиться стикатися із проблемами напівосвітленої квартири чи розмороженого холодильника.

Раніше повідомлялося, що через екстремальну спеку вітчизняні атомні електростанції зменшили виробіток електроенергії. Поки ситуацію у Києві експерти називають стабільною. Втім, чи протримається вона довго - питання відкрите. Адже висока температура, кажуть синоптики, протримається щонайменше два тижні.