“Інструктуємо особовий склад, який заїжджає у частину, цивільне населення, щоб не розпалювали вогонь, не заходили в ліс без причини, не викидали бичків, тому що висока пожежонебезпека”, - каже старший пожежного патруля Володимир Дмитрів.

Інші патрулі обходять територію навколо військової частини. На їхній відповідальності більше 70-ти гектарів лісу. Територію постійно оглядають і на пункті спостереження. Завдання цих солдатів - оперативно помітити перші ознаки загоряння. Якщо таке трапиться - по тривозі піднімуть всю пожежну частину. Однак, поки обходилось без надзвичайних ситуацій.

“Тривога пролунала, пожежний розрахунок, зібралися, виїхали на сміттєзвалище. Тушили сміття. Тривало десь 2 години”, - розповів черговий радіотелефоніст пожежного наряду Назар Борсук.

А це - склад ракетного окислювача. Минулого місяця меланж почали вивозити на переробку. Забрали 401 тонну, ще близько 2700 залишилось. Чергують тут цілодобово.

“Головна задача нашої частини - це забезпечити надійне зберігання окислювача ракетного палива типу "меланж". Тому що велика температура навколишнього природного середовища, резервуари нагріваються, і змушені в світлу частину доби охолоджувати резервуари за допомогою пожежних постів”, - каже начальник складу ракетного палива Олександр Ятлук.

Стимулом до такої активізації військових, окрім спеки, стала ще й вказівка Президента якомога пильніше оберігати ліс від вогню. Поки це вдається - цього літа на Львівщині лісових пожеж не фіксували. А звичайних загорянь навіть поменшало.