І це не боротьба за нового голову НБУ, як це може здатися на перший погляд, адже всі розуміють, що головним бенефіціаром "призначення" є ніхто інший як Президент. Через що, зацікавленим у даній посаді і так зрозуміло, що потрібно не шуміти в пресі, а йти домовлятись на відому вулицю.

В політтехнологіях є дуже гарний прийом "зміщення фокусу", коли інформаційні акценти ставляться на зовсім інших речах, ніж тих, які б мали бути висвітлені.

Теж саме ми маємо і тут, коли легка маніпуляція дозволяє Валерії Гонтаревій піти із посади, не надавши звіту ні перед населенням, ні перед профільним комітетом фінансів та банківської справи у Верховній раді, ні перед тими ж банками, діяльність яких вона так старанно "регулювала". Що було б дуже логічно, в силу чинності парламентсько-президентської республіки та демократичності процесів, які в ній відбуваються.

Адже під гаслами наведення порядку на банківському ринку були за безцінь скуплені активи, виведене заставне майно та списані кредити на інсайдерські компанії. За все це заплатила держава. Хоч і в кредит, грошима Міжнародного валютного фонду, але ж всі ці кошти доведеться повертати громадянам.

Питання курсу гривні та політичної відповідальності за нього – залишається відкритим. Казкова обіцянка Президента: долар по 10 грн, не те що "канула в Лєту", вона стала легендою в соціальних мережах. А винних знову не прогнозується. Хоч зрозуміло, що ніхто на 10 і не сподівався, але й до 30 теж не були готові.

А найприбутковішим і найбільш масовим бізнесом виявились "обмінники", кількість яких просто зашкалює на вулицях великих міст. Спекулянти вдало грають на недовірі населення до власної валюти та "гріють руку" на масових споживачах, ще глибше посилюючи бідність.

Тому, без гучного публічного звіту у стінах Парламенту пані Гонтареву відпускати не варто, адже може виявитись, що вона має йти не на звільнення, а, наприклад, на зустріч до правоохоронців.

Читайте також: Порошенку зараз дуже зручно відправити Гонтареву у відставку, – економіст