Автор поправки - позафракційний депутат, колишній регіонал Василь Кисельов - пропонує замість "геноцид" написати "злочин тоталітарного режиму і трагедія українського народу".

“Стверджувати, що влада, яка була на той час, навмисно знищувала саме українців - неправедно, це неправильно, несправедливо, тому що не треба принижувати тих людей, які вмирали інших національностей, а вмирали всі: і росіяни, і німці Поволжя, і євреї, і греки, і всі”, - каже народний депутат, автор змін до закону Василь Кисельов.

Депутат певен, його колеги підтримають цю поправку, адже, на його думку, відмова від слова "геноцид" в законі сприятиме підвищенню авторитету України на міжнародному рівні. Мовляв, навіть ПАРЄ визнало Голодомор частиною загальної трагедії народів Радянського Союзу. Водночас, опоненти нагадують, що ситуація в Україні була дещо відмінною.

“Так, голод був не лише в Україні. Він був також на Поволжі, де більшість населення в селі складали українці, він був також на Кубані, де більшість населення складали українці. Однак, навіть на Поволжі і на Кубані не було такого жорстокого адміністративного режиму, який був організований тодішньою владою в Україні. Адже селянам заборонялося йти в міста, де хліб був”, - каже народний депутат, НУ-НС Юрій Ключковський.

Нагадаємо, 15 країн світу визнали Голодомор в Україні геноцидом, серед них Канада, Австралія, Литва. Якщо нинішні законотворці ухвалять нову редакцію закону, для України це стане черговим приниженням і остаточною втратою авторитету на світовій арені, - стверджують противники поправки.

Тим часом, екс-директор архіву СБУ Володимир Вятрович стверджує, що з березня робота по розсекреченню та публікації архівних матеріалів щодо Голодомору завмерла і наповнення електронної бази документів припинилось. В прес-службі СБУ заперечують, мовляв, просто всі документи, пов`язані з подіями 32-33 років в Україні вже розсекречені.