Останню робочу, 8-му шахту, закрили два роки тому. Тоді ж перестали функціонувати й лікарні. Тепер влада чекає на висновки науковців, за даними експертиз прийматимуть рішення про подальші дії.

"Варіант подальшого розвитку має бути вибраний за результатами техніко-економічних розрахунків. З тими шахтами треба розпрощатись раз і назавжди. Одна вже затоплена, друга затоплюється, відновити їх технічно не можливо", - каже Анатолій Гайдін з відділу гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України.

Сіль у Солотвино таки видобуватимуть - обіцяють посадовці. Після логічної розв’язки - затоплення, а відтак консервації існуючого солерудника, почнуть зводити нову шахту. Стверджують - це буде якісно новий проект для України в цілому.

"Абсолютно новий з нуля рудник з ліжками. Добування солі буде паралельно", - каже міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Тим часом солотвинці занепокоєні, відсутність заробітку - не єдина їхня біда. Куди гірше - хронічні провалля. Наприкінці грудня сформувалася нова карстова воронка, край якої наблизився до центральної розподільчої підстанції. У випадку її руйнації без водопостачання та водовідведення залишаться понад 7,5 тисяч мешканців. Під загрозою зо три сотні будинків, дві школи, лікарня та поліклініка. Нині підрахувати точну кількість проваль у селищі ніхто не може. Люди живуть у постійній напрузі, та подітися - ніде.

"Всі питання, які повставали на порядку денному, ми вирішимо протягом двох-трьох місяців. Основне, що ми зупиняємо процес і всі ті проблеми, які ми вирішували на центральному рівні, вони будуть вирішені, тому що є рішення Президента", - каже міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Наразі ж солотвинці один на один із своїми бідами, в очікуванні поки влада знайде щонайменше 30 мільйонів гривень на вирішення соціально-економічних питань.