ДІВЧАТА-КОПИ

Журналісти "24" майже рік стежили за роботою дівчат-копів у різних містах України, щоб зрозуміти, чому вони прийшли до правоохоронних органів та показати, як вони виконують свою роботу.
Національна поліція – одна з найефективніших реформ в Україні. Масова поява на вулицях дівчат-патрульних – один з найочевидніших показників того, що система дійсно змінюється.

Ті офіцери патрульної поліції, які після роботи перетворюються на дівчат, не просто роблять селфі і прикрашають українські вулиці. Вони успішно справляються з тим, щоб правопорушень було якомога менше.
Лейтенант патрульної поліції Києва. Кримчанка, для якої анексія півострову та початок війни стали приводом для зміни професії.
Лейтенант патрульної поліції Києва. Кримчанка, для якої анексія півострову та початок війни стали приводом для зміни професії.
Лейтенант, заступник командира 3-ї роти патрульної поліції Львова. Невістка легендарного генерала Сергія Кульчицького. З дитинства мріяла пов'язати своє життя із охороною правопорядку.
Лейтенант патрульної поліції Одеси. Інструктор із вогньової підготовки. З дитинства займалася спортивною стрільбою. Робота у поліції для неї стала новим рівнем власного розвитку.
Лейтенант патрульної поліції Одеси. Інструктор із вогньової підготовки. З дитинства займалася спортивною стрільбою. Робота у поліції для неї стала новим рівнем власного розвитку.
Лейтенант патрульної поліції Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного. До поліції прийшла зі спорту, реалізуючи дитячу мрію, навіяну прикладом брата.
Лейтенант патрульної поліції Києва. На службу пішла однією із перших, аби долучитись до реформування правоохоронної системи. Навесні 2016-го звільнилась через втому і надмірні навантаження.
Лейтенант патрульної поліції Києва. На службу пішла однієї із перших, аби долучитись до реформування правоохоронної системи. Навесні 2016-го звільнилась через втому і надмірні навантаження.
Про рішення стати копом
Найбільше задоволення отримуєш, коли притягаєш до відповідальності чиновника, який звик до старої системи і вважає: якщо показати корочку — можна їхати далі. Зараз це не допомагає. Більшість дуже дивується, що корочка більше не діє на поліцію. Найпоширеніша фраза при спілкуванні з такими людьми, які розуміють, що їхній статус на нас не діє — "Стара міліція була краща!". Приємно таке чути, значить, ми на правильному шляху.
Про роботу
Ветерани АТО досить часто фігурують у наших викликах. Часто бувають ситуації, які мені досить важко сприймати. Психологічно важко. Звання воїна, ветерана АТО не робить людину ідеальною. Були виклики, коли ці люди себе поводили таким чином, який не пасує захисникові, не пасує людині, котра ризикувала своїм життям заради нас. Я завжди стараюся з такими людьми поговорити. Питаю у них, чому вони ризикували на фронті своїм життям, а тут поводяться так, як не має поводитися герой. Вони у відповідь посилаються на якісь психологічні травми. Б'ють на те, що ми не знаємо, у якій небезпеці вони були і не розуміємо, наскільки їм важко все це переживати. Але, думаю, із таким нерозумінням треба боротися іншими методами, а не агресивною поведінкою.
Про події в Україні
Подолати психологічний бар'єр – відійти від спорту і зрозуміти, що тебе готують стріляти не на медалі, а в людей – було складно. Вперше мені стрільба перестала приносити задоволення. Тоді сама собі пояснила, що цьому теж потрібно навчитися. Це не означає, що я буду застосовувати зброю і вбивати. Це означає, що у мене будуть навички, які повинні бути у кожного поліцейського. Поліцейський має розуміти, що таке – пістолет, який він носить. Наскільки це серйозно і сильно. Як з ним поводитися. Коли його застосовувати. Щоб застосувати зброю, небезпека повинна бути найвищого рівня. Людське життя – це найважливіше, що взагалі може бути.
Про ставлення до міста
З особистим життям буває складно. Коли ти приходиш додому втомлена, залишивши всі сили і енергію на роботі – це іноді дуже заважає відносинам. Тим більше, коли твій хлопець теж працює в цій структурі. Графіки не збігаються, бачитися виходить рідко...
Про зміни
Про ставлення до поліції
Про дівчат-копів
Автори проекту:
Розповісти друзям
Усі права захищені. © 2005—2016, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".