Ще у 1945 році Елліот Хендлер з дружиною Рут та їхнім другом Гарольдом Матсоном заснували в Лос-Анджелесі компанію з виготовлення ляльок Барбі. Щоправда, спочатку там виробляли рамки для картин, пізніше Хендлер вирішив перепрофілювати виробництво на меблі для лялькових будиночків. Тільки через 14 років, 9 березня 1959 року, Компанія «Mattel» випустила першу ляльку, одягнену в чорно-білий смугастий купальник. Вона кардинально відрізнялася від тодішній іграшок – була високого росту, з тонкою талією і довгим волоссям. Ляльку назвали на честь доньки Хендлер – Барбари. Першу Барбі продали усього за три долари.

Щоправда, тоді Барбі наштовхнулася на серйозну критику з боку батьків, які вважали, що ця лялька надто реалістична і не годиться дітям нею бавитись. Незважаючи на усі дискусії ця лялька міцно запала у серця спочатку американським дітям, а потім і дівчаткам з інших країн світу. Щоправда, у нас ця лялька з‘явилась аж на початку 90-х і коштувала добряче. Пригадую, як в дитинстві з подругами заходила у іграшкові магазини, аби хоч подивитись на чудо-ляльку. Мою першу Барбі мама привезла із Санкт-Петербурга. Вона мала коричневе волосся, яскравий макіяж, а одягнена була у зелене плаття… Купити наряди для неї тоді було складно, тож мамина сестра шила плаття. Хоча у світі спеціально для Барбі кращі модельєри розробляли розкішні сукні і прикраси. Згодом у неї з‘явився бойфренд Кен, діти, домашні улюбленці, друзі, ну і, звичайно ж, казкові будиночки, автомобілі, карети з кіньми. Таким чином дівчатка росли з мрією, коли-небудь жити у такому ж будиночку, як у Барбі, і вирости такою ж красунею.

Захоплені красою Барбі мільйони дівчат по усьому світу хотіли бути схожими на довгоногу блондинку. Через це навіть з’явився термін «синдром Барбі». Так називають дівчат та жінок, які докладають чимало зусиль, аби перетворитись на ляльку. Серед них найяскравішим прикладом є Сара Бердж. Звичайна жінка (не якась там знаменитість) зробила близько 30 пластичних операцій, щоб бути схожою на Барбі. До речі, витратила на це 330 тисяч доларів. До того ж, жінка гордиться тим, що народилася у рік випуску Барбі і надає цьому факту великого значення.


Узагалі з Барбі пов'язано чимало скандалів. Зокрема, хтось через цю ляльку навіть потрапив за грати. У Америці у 1985 році 35-річний чоловік вночі заліз у магазин іграшок і порізав ножем десятки ляльок. Пізніше він пояснив, що хотів помститися за те, що в житті у нього не було такої дівчини.

Велике дякую Барбі можуть сказати, мабуть, пластичні хірурги, модельєри, перукарі та дієтологи, адже доки у моді буде Барбі, у них буде вдосталь роботи.

Фото
webanswers.com
topnews24.ru
kasjauns.lv