Про це йдеться у листі слідчого на запит цих депутатів про можливість відвідувати заарештованого Юрія Луценка.

За інформацією прес-служби, у своїй відповіді слідчий вказує, що "відповідно до ст. 101 Конституції, парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений ВР з прав людини".

Також слідчий зазначає, що така перевірка умов утримання Юрія Луценка під вартою була здійснена 28 грудня, скарг від обвинуваченого не надійшло.

"Враховуючи вищевказане, надання дозволу на відвідування обвинуваченого Луценка в Київському слідчому ізоляторі з метою перевірки умов дотримання не є можливим", — наголосив слідчий і порадив народним депутатам звернутися за інформацією про умови утримання Юрія Луценка у СІЗО до омбудсмана чи київської прокуратури.

Коментуючи цю відповідь, Олесь Доній зазначив, що "слідчий Войченко своєю відмовою ще раз підтвердив, що справа Луценка має замовний політичний характер. Бо нормальна аргументація про те, чому не можуть нардепи зайти в слідчий ізолятор до людини, яка звинувачується в тому, що неправильно нарахувала пенсію своєму водієві, так і не надійшла".

При цьому він додав, що "є всі ознаки координації дій щонайменше трьох силових структур — МВС, СБУ і судової системи. А це означає, що рішення ухвалюється тим органом, хто може координувати їх дії, керувати ними. Відповідно, судом не враховується ніяке аргументування юридично-правового характеру, і ніяка система захисту в суді не може привести до успіху. Якщо це політична справа, значить, і захист повинен бути політичним", — наголосив політик.