Саме вони та вода від танення льодовиків використовуються для виробництва екологічно чистої електрики.

Ерік Хьялмарссон (Reykjavik Energy): ″Ми послідовно розробляли ідею геотермальної енергії впродовж останніх 10 років, і зараз це справжній порятунок для Ісландії.″

У населення острова ніколи немає проблем із гарячою водою - вона тут б’є просто з-під землі. Цей дар природи використовують для обігріву помешкань та підприємств. Завдяки цьому Ісландія - одна з перших у списку країн з мінімальними викидами СО2 в повітря.

Проте експерти застерігають - бездумне розбазарювання такого цінного ресурсу може призвести до виснаження джерел. Адже підземну гарячу воду використовують навіть для очистки тротуарів та парковок взимку.

Стефан Арнольдссон з Університету Ісландії радить уважніше ставитися до використання геотермальних ресурсів.

Стефан Арнольдссон (професор геохімії): ″Більше 90% населення Ісландії користуються геотермальними джерелами для обігріву будинків.″

Електрика в країні настільки дешева, що влада планує зайнятися виробництвом водню, аби знизити залежність від викопного палива до нуля.

Валдіс Аста Адальстейнсдоттір живе у Рейк’явіку. Навіть у найхолодніші зими її родина може ходити по будинку лише в білизні - завдяки опаленню з гарячий джерел температура ніколи не опускається нижче 25 градусів за Цельсієм.

Цим вони завдячують одному винахідливому фермеру, який на початку ХХ століття й додумався використати енергію гарячого джерела для обігріву свого помешкання. Пройшло 40 років і люди забули, як колись гріли воду та опалювали помешкання дровами.

Голуба Лагуна - найбільша в країні громадська геотермальна лазня. На неї приїжджають подивитися тисячі туристів.

Ісландія розташована на Серединно-Атлантичному хребті - саме тому тут так багато гарячих джерел. ″Рейк’явік Енерджі″ - найбільша енергетична компанія в країні - вкладає гроші в геотермальну електростанцію Хелісхайді. Коли її запустять на повну потужність, вона стане найбільшою геотермальною електростанцією в світі.

Вальгардур Ліндгдал Йонссон (Reykjavik Energy): ″Це наше золото, те, що тече у нас під ногами. Якби ми не мали цих гарячих джерел, то імпортували би пальне з-за кордону.″

Окрім освітлення приміщень геотермальна енергія стала справжнім подарунком для індустрії. Її використовують при виробництві алюмінію.

Тож ісландцям найближчим часом взагалі можна не турбуватися про енергоресурси. Адже, попри застереження науковців, гарячих джерел вистачить ще багатьом поколінням цього північного народу.