Свою точку зору посадовець пояснює тим, що усі органи, підконтрольні його відомству, а це - і внутрішні війська, і державна прикордонна служба, і зовнішнє управління розвідки, а також воєнні адміністрації і збройні підрозділи, - побудовані за екстериторіальним принципом.

”Тому охопити, наприклад, наглядом війська повітряної оборони, де штаб дислокується у Вінниці, а вони розкидані по всій Україні. Ефективно не можливо. І забезпечити виконання статі 10-ї закону України про прокуратуру не можливо. Тому що командувачу прийдеться їздити до кожного прокурора на координаційні наради, до кожного прокурор області. Це неефективно”, - каже головний військовий прокурор Центрального регіону України Микола Голомша.

Нагадаємо, розмови про ліквідацію військової прокуратури виникли, як наслідок здійснення судової реформи в Україні, яка є одним з зобов`язань нашої країни перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи. Минулого року в рамках цієї реформи президент підписав указ про ліквідацію військових судів. В подальшому така ж доля спіткає і військову прокуратуру, її перетворять на невеличкий відділ в складі ГПУ.