Про це повідомила віце-президент компанії Рейчел Ветстоун в офіційному блозі, присвяченому державній політиці європейських країн. Найяскравішим прикладом обмеження доступу до сервісів Google є Китай, законодавство якого передбачає обов'язкову цензуру пошукових запитів. Саме це стало причиною конфлікту між Google і китайським урядом, коли компанія відмовилася здійснювати цензуру у відповідь на хакерську атаку на свою корпоративну мережу.

Однак крім обмеження пошуку, в Китаї блокуються й інші сервіси компанії. Наприклад, сайти, блоги і сервіс редагування та обміну фотографіями Picasa. Китайським користувачам також недоступний відеосервіс Youtube, який належить Google.

Але Google стикається із спробами контролювати свою діяльність з боку і інших країн. При цьому під обмеження потрапляють багато сервісів, починаючи від пошукової системи, закінчуючи Google.

Деякі держави також регулярно направляють в компанію запити з вимогою обмежити доступ або видалити контент зі своїх ресурсів. Ветстоун підкреслила, що компанія уважно розглядає такі запити на предмет відповідності законодавству.

Компанія не навела список країн, які накладають заборону на сервіси Google, підкресливши, що найчастіше в ролі цензорів виступають авторитарні держави, такі як Китай та В'єтнам. При цьому Google послався на дані проекту Відкритої ініціативи Мережі, згідно з якими з 2002 року кількість країн, в яких здійснюється цензура інтернету зросла з 4 до 40.

Ветстоун зазначила, що найчастіше вимоги урядів деяких держав щодо обмеження доступу до сервісів прямо суперечать положення статті 19 Загальної декларації прав людини. Ця стаття описує право на свободу переконань і їх вираження.