Чиновники пропонують відпочивати ближче до води, але не у лісах.

"Сотні тисяч людей виїдуть на озера, на ріки, підуть в ліси. Організувати таким чином роз`яснювальну роботу, щоб ні одна людина в лісі не появилась! Перекопати все можливе й неможливе, де тільки можна в`їхати в ліс, де тільки можна виїхати, я ще раз кажу - все перекопати", - каже голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк.

На Київщині наразі виявлено 6 осередків тління торфу. Дим помітили на території Іванківського, Бородянського, Васильківського та Києво-Святошинського районів, - кажуть в Облдержадміністрації. Водночас, причин для занепокоєння з приводу виникнення пожеж в Чорнобильській зоні немає, кажуть там ситуація під контролем.

"Цілодобово ведуться чергування на вишках. Два-три рази в день, в залежності від степені пожежонебезпечності вилітає гелікоптер - патрулювання проводиться. Підняв працівників Чорнобильської пущі, в два рази збільшив виїзд техніки, щоб вони працювали, робили просіки", - каже начальник департаменту Зони відчуження Київської облдержадміністрації Сергій Вус.

Табу на користуватися піротехнікою на території Києва та області буде діяти щонайменше два тижні. Як переконують чиновники, заборону оформлять і як рішення РНБО, тож ймовірно воно стосуватиметься всієї України, а не тільки Київщини. Переконувати ж людей не ходити до лісу будуть бійці внутрішніх військ, працівники Державтоінспекції, дільничні інспектори, - попередили у столичній ОДА.