"Закритих" тем для журналістів не існувало – вони ставили голові українського уряду найгостріші запитання: про війну на Донбасі, про особисту е-декларацію... Втім, левова частка розмови стосувалася проблеми корупції в Україні.

"Ви виступали за антикорупційний закон, який зобов'язує політичних діячів публікувати дані про фінансовий стан. Ви впевнені, що зможете подолати їхній сильний опір?" – прямим текстом спитав журналіст Le Figaro.

Я боровся за те, аби публікувати декларації про власність, – парирував Гройсман. – Я подав свою особисту декларацію, мої міністри вчинили так само. Це найкращий доказ і приклад того, що справа просувається. Наша мета – знищити корупцію, навіть якщо вона існує у всьому світі. Мене підштовхує до дії свідомість того, що корупція позбавляє мою країну майбутнього.

Відзначимо, що ще пів року тому західні журналісти і експерти критично ставилися до потуг України щодо боротьби з корупцією. Зокрема експерт з політичних ризиків в країнах, які розвиваються, Нейл Абрамс та професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш у травні-2016 у статті для видання The Washington Post писали:

За останні 25 років західні донори влили мільярди доларів в посткомуністичну Україну, ставлячи перед собою дві головні цілі: допомогти країні створити міцну ринкову економіку і закласти фундамент правової держави. Однак, західні гроші лише допомогли українським елітам не працювати над реформуванням своєї країни, а далі продовжувати грабувати її.

Абрамс і Фіш акцентували увагу: "Олігархи і чиновники, серед яких особи, наближені до президента (Порошенка – Прим. "24") і колишнього прем'єр-міністра (Яценюка – Прим. "24"), продовжують розкрадати державні компанії".

Цікаво, як західні мас-медіа коментуватимуть боротьбу з корупцією в Україні ще через пів року?

Читайте також: Гройсман розкритикував пенсійну систему України