Кожен космічний човник оснащено десятками фото- та відеокамер, проте кожна з них має свою окрему функції. Одні, для прикладу, працюють для синоптиків, інші - знімають землю для геологів.

Постає питання - а навіщо тоді космонавту знімати на камеру, коли за нього це робить автоматика? Відповідь проста - часом бувають позаштатні ситуації, коли лише людина зможе швиденько взяти до рук камеру та зазняти для історії те, що відбувається за товстим склом ілюмінатора.

До того ж, часом може відмовити автоматика, а наступний політ в космос відбудеться лише через кілька місяців. Як результат - втрачено унікальний шанс та чималі кошти, які витратили на політ в космос. Звісно, останнім часом багато в чому допомагають супутники, проте для деяких досліджень вони не підходять.

Саме тому космонавти під час свого навчання опановують ще одну професію - операторську. Космічні мандрівники жартують - буде що згадати на пенсії, та і додаткові знання ніколи не завадять. Астронавтів навчають кращі спеціалісти у цій справі. Курс нетривалий, однак доволі насичений. Та й з такою технікою, яку використовують на орбіті, кожен аматор може відчути себе профі.

У НАСА є гігантський архів відзнятого астронавтами матеріалу. І відео, і фото вражають - адже людина, коли власноруч знімала Землю, намагалася це зробити якнайкраще. Можна сказати, що космонавти вкладали душу у свої роботи. І дійсно - жодна автоматична камера, навіть з найбільшою роздільною здатністю не зможе зробити таких знімків.