Поштовхом стало закриття української школи в Донецьку.

“Діти зараз дуже засмучені, переходити та задавати екзамени – російською мовою, ви розумієте, це дуже важко. Коли фізика, хімія, біологія з такими термінами, дітям це буде не під силу”, - каже представник батьків учнів української школи м. Донецька Світлана Білецька.

Концепція мовної освіти також викликає безліч запитань. Скажімо, експерти помітили “розмиті поняття” про мову.

”Немає чітких положень про те, про яку мову йдеться, мову викладання в школах. Ті положення можна застосувати як до української, так і до російської мови. Немає визначення якою є базова мова освіти в Україні”, - каже соціолінгвіст, доктор філологічних наук Ларіса Масенко.

”Ніхто не буде заперечувати, що треба відкинути концепцію мовної освіти України. Але сьогодні прослухали лише точкові зауваження наших експертів, а їх є безліч. А нам би дуже хотілося, аби всі ці зауваження, о ці листи, і думку цих людей - фахових, було враховано”, - каже організатор акції Олена Подобєд-Франківська.

В Міносвіти акцію сприйняли спокійно: кажуть, якщо є запитання, слід звертатися письмово. Втім, представниця прес-служби пообіцяла таки передати листи-звернення і саму табличку чиновникам відомства.