Довести, що всі ці перестороги не мають під собою реального підґрунтя не складно! Із нагоди Хеллоуіну відчайдушні мисливці вирішили допомогти українським постачальникам позбутися примар та сміливо іти брати участь у тендерах.

Страх перший: Викину гроші на вітер

Звісно, ніхто не хоче пускати гроші на вітер. Тим більше бізнесмен, який бажає досягти успіху. Однак варто відрізняти дійсно марні витрати від тих, що дають користь. Приміром, кожна третя пропозиція, подана з майданчика Zakupki.Prom.ua перемагає у держторгах. Чим не причина спробувати й собі? Крім того, плата за участь у закупівлях аж надто мала, щоб використовувати її як привід не брати участь у тендерах! Скажімо, щоб подати пропозицію у торги на суму до 20 тисяч гривень потрібно заплатити лише 17 гривень, а в торги до 50 тисяч – 119 гривень. А ще порахуйте заощаджені кошти на рекламі, маркетингу, утриманні відділу продажів та відрядженнях працівників по всій країні, аби домовитися із замовниками! І сам напрошується однозначний висновок: "гроші на вітер" – марний страх!

Страх другий: Все одно завалить паперами

Лише той, хто не брав участь у так званих “паперових торгах”, може боятися тяганини з папірцями в ProZorro. Спитайте у досвідчених, і вони в один голос скажуть – бюрократія в системі електронних публічних закупівель зведена до мінімуму. І вона ще й продовжує зменшуватися! Приміром, в найближчому майбутньому планується звільнити компанії від необхідності надавати довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України – ця інформація стане відкритою для всіх. Крім того, повний пакет документів у ProZorro збирає лише переможець тендеру. Погодьтеся, це значно спрощує життя постачальників. Раніше навіть для подання пропозиції доводилося роздруковувати і підписувати тони документів. Завалить паперами в ProZorro? Ні, це марний страх і крапка!

Страх третій: Електронне – це складне й незрозуміле

Ви переконаний консерватор? Ні-ні, мова не про політику і Велику Британію. Просто може вас лякає усе нове? Ну, телефон стоїть вдома на тумбочці, продукти – не в холоднику, а в погребі, а телевізора взагалі немає. Тоді справді, слід визнати – ProZorro не для вас. Усім же іншим має бути соромно казати, що працювати в електронній системі їм страшно і незручно. Справді? А інші новітні сучасні зручності ви також відкидаєте? Мобільний телефон, електрочайник, пральна машина, мікрохвильова піч … Варто продовжувати? Коли нам щось потрібно, ми швидко вчимося цим користуватися. А от якщо мета – знайти відмовку, тоді, певна річ, ох, і складно це все виявляється. Так що електронна форма торгів – також марний страх! Навпаки, можливість брати участь у торгах із ноутбука у кафе – це надзвичайно круто!

Страх четвертий: Конкуренти-монополісти загарбають все собі

46 тисяч компаній працюють сьогодні в ProZorro. І ця цифра щодня збільшується. Завдяки системі постачальники вже уклали понад 135 тисяч контрактів на майже 27 млрд гривень. Здається, така аналітика сама переконує не боятися більш потужних конкурентів – просто не може в Україні бути така кількість монополістів! Звичайні середні та малі компанії приходять у електронні публічні торги і виграють. Адже до закінчення аукціону закупівельнику невідомо, хто саме бере в ньому участь. І переможцем торгів стає той, хто зміг запропонувати найнижчу ціну за товар, що відповідає вимогам замовника. Тож цифри переконують: конкуренти-монополісти – це марний страх!

Страх п'ятий: Обіцяного від держави три роки чекати

Боїтеся, що вам не заплатять? Вважаєте, заплатять, але невідомо коли? Вірно, наша держава за довгі роки проведення тендерів за старою системою геть відбила у бізнесу будь-яке бажання торгувати із нею. Але ж саме тому і була створена система ProZorro, аби цю довіру повернути. Аби довести, що можуть бути чесні, прозорі і конкурентні державні закупівлі. Так підтримайте реформу! Хоча б спробуйте! Перевірте на власному досвіді, як воно тепер працює. Може вам сподобається і ви станете розвивати власну справу завдяки ProZorro. А на допомогу постачальникам команда системи створила сервіс "007". Тут можна легко відслідковувати, за яким тендером, коли, кому і скільки заплатило держказначейство. Отже, ще один марний страх подолано!