У німецькому Центробанку вважають, що план придумувався на швидку руку і без консультацій з центробанками ЄС. За даними Бундесбанку, угоду між ЄС і Міжнародним валютним фондом, який готовий виділити Греції додаткові 15 мільярдів євро, приведе до включення друкарського верстата в Німеччині, так як місцевий уряд змушений буде купувати грецькі облігації. Крім того, у ЦБ ФРН вважають, що реалізація плану може пошкодити стабільності в ЄС.

У доповіді ЦБ розкритикований і МВФ, який названий "фондом щодо збільшення інфляції" (Inflation Maximising Fund замість International Monetary Fund).

Греція на початку 2010 року виявилася ближче до дефолту, ніж всі інші країни єврозони. Це відбулося через величезну боргу країни та високого дефіциту бюджету. Влади ЄС кілька місяців обговорювали план допомоги Греції, причому Німеччина довгий час опиралася будь-яким формам допомоги.

Крім того, в Німеччині неодноразово заявляли, що хотіли б придумати правила для виключення країн з єврозони, якщо вони не виконують ряд макроекономічних вимог. Наприкінці березня член правління Бундесбанку Тіло Саррацін (Thilo Sarrazin) навіть порадив Греції заявити про своє банкрутство.

У свою чергу, в Греції німецькі банки звинуватили в тому, що вони наживаються на спекуляціях з місцевими облігаціями.

У 2010 році Греції необхідно погасити облігації на 50 мільярдів євро. 13 квітня уряд країни розмістило чергові цінні папери на ринку - облігації на 1,56 мільярда євро. При цьому попит на них у 6-7 разів перевищив пропозицію.