Проте, країна не може скорочувати видатки на програми, які підвищують її конкурентоспроможність у світі. Тож, за словами Президента, витрати на інфраструктуру, науку та освіту, навпаки, необхідно збільшити.

Зауважимо, серед витрат, які планується скоротити, програми державного медичного обслуговування осіб похилого віку та бідних. Заплановані програми економії становлять близько 12% бюджету США, який цього року має сягнути 3,7 трлн. дол. Втім, не всі члени конгресу США підтримують ініціативу Президента.

“Наші борги є продуктом діяльності численних президентів та конгресів протягом багатьох років. Ніхто особисто за це не є відповідальним. Без сумніву, коли Президент Барак Обама прийшов до влади, він зустрівся з важкою фінансовою та економічною ситуацією. Втім, на жаль, замість того, аби сприяти економічному зростанню, забезпечивши відповідне підґрунтя для цього, Обама витрачає кошти на стимулювання економіки. Він не лише не виконує своїх обіцянок щодо створення робочих місць, а й кидає країну у більші борги", - вважає голова Бюджетного комітету Палати представників Пол Райан.

Натомість, на думку конгресменів, держава має забезпечити низькі податки та стійкість національної валюти, аби забезпечити економічне зростання Сполучених Штатів.