Крім Греції, дефолт загрожує ще чотирьом країнам-членам Євросоюзу. Світова криза похитнула економічну стабільність всього ЄС, крім хіба що Польщі. Особливо погані справи в країнах Південної Європи та в Ірландії - саме їхні назви потрапили до вигаданої економістами образливої абревіатури PІGS, що складається з перших букв назв країн Португалії, Ірландії, Греції та Іспанії. В перекладі вона означає "свині". Видання “Тиждень” вирішив розібратися у статті “Євроневдахи”, чому саме ці країни стали епіцентром кризи суверенних боргів, яка охопила цього року Європейський Союз.

В політиці, як у шоу-бізнесі: не встигнеш збагнути, як тебе вже всі забули. Аби не потрапити на звалище історії, політичні діячі на пенсії відкривають іменні фонди та об’єднуються за інтересами. Так, у Леоніда Кучми є свій фонд, потрапити до якого важче, ніж на військову базу. У колишнього прем’єра Валерія Пустовойтенка є крупний бізнес у різних сферах, успішність якого гарантують впливовість та зв’язки екс-урядовця. Тижневик "Власть денег" цікавилось чим в Україні займаються політичні ВІП-пенсіонери. Про це можна прочитати у матеріалі “Заслуженный отдих”.

Якщо підняти трудову планку та збільшити пенсійний вік, то в Україні побільшає число безробітних, адже людям старшого віку і так важко влаштуватись на роботу, а за нових правил і поготів. Відтак державі доведеться більше витрачати ресурсів на виплату допомоги з безробіття. Видання “Новая” у статті “Сэкономить на бабушке” аналізувала чим може обернутись для країни збільшення пенсійного віку.