Мовляв, для перекваліфікації на Палац Молоді. У КМДА відповісти на запит каналу, аби прояснити ситуацію, не спромоглися - прислали факс. Втім в ньому обіцяють, дослівно: "підтримати "Жовтень" і сприяти збереженню його як кіномистецького закладу". Опозиція в очікуванні нових провокацій.

“Я чув, що влада вже відмовилася від цього плану, і що, нібито, молодіжний центр буде, але на базі якогось іншого закладу культури. Але, як розумієте, знов якийсь заклад культури, знов якийсь будинок культури, я не знаю ще точно який буде, замість того, щоб займатися культурою, буде займатися спортом”, - каже голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець.

Постійні глядачі кінотеатру - здебільшого молодь. Вона теж не хоче Палацу Молоді на місці історичного кінотеатру. Тим більше тут лишилися доступними ціни на квитки.

“Кінотеатр це і є молодіжний центр. Тут дуже багато молоді. От бачите, я прийшов сьогодні кіно подивиться. Він такий один, здається, в Києві, де можна подивитись кіно немасове, де кіно дійсно цікаве і кіно, яке залишає якесь відчуття після того, що подивишся”, - сказав відвідувач кінотеатру "Жовтень" Ігор.

“Звичайно, проти, тому що це дуже зручно розміщений кінотеатр, і не хотілося б, щоб він перестав існувати. По-перше, тут набагато дешевше, ніж в інших кінотеатрах, а якість точно така ж”, - вважає прихильниця кінотеатру "Жовтень" Оля.

У кінотеатрі таку ситуацію напередодні свята коментувати не хочуть. Кажуть, "Жовтень" - це храм мистецтва, куди ходять тільки свої.

“В нас є глядачі, які ходять сюди вже багато років, знають нас, знають ім'я та по-батькові наших контролерів і касирів, і звертаються до них саме таким чином, вони пишуть нам свої зауваження - ми їх враховуємо. Тобто, ми маємо прямий контакт з нашим глядачем, я можу сказати, що ми працюємо над нашим репертуаром, ми його, так би мовити, пристосовуємо для глядача”, - каже директор кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе.

Втім, від початку в кінотеатрі, який називався "9 Держкіно", демонструвалися стрічки патріотичного змісту.

“Найбільший зал кінотеатру розрахований на 400 глядачів і називається “Гегемон”. Своє ім'я він отримав від назви фільму, який вперше прем’єрним показом відкривав новозбудований кінотеатр "Жовтень" 29 січня 1931 року”, - каже журналіст Ольга Кучер.

Відтак, у кінотеатрі демонструють і мейнстрімові фільми, і арт-хауз. Для цього, навіть, до 2-х залів для широкої публіки додали ще 3. Недарма "Жовтень" - член міжнародної мережі кінотеатрів "Європа-сінема".

“До 2000 року тут знаходився нічний клуб "Алькапоне". З 2000 року ми почали ремонтувати, відремонтували, це фойє було зала "Кіноман" і було відремонтовано, і було прийнято рішення зробити DVD-зал такий, який користується великою популярністю”, - каже головний інженер Лідія Короп.

Нагадаємо, свого часу кінотеатр хотіли переробити під Палац Ветеранів, передати у концесію чи об'єднанню “Київ-кіно-фільм” зі статутним фондом 5 тис. грн., а 2008 року взагалі готувався продаж його цілісного майнового комплексу. Відтак, вірити в те, що від такого ласого шматка столичної землі відмовилися вже раз і назавжди не доводиться.