За словами музейників, замок вже багато років потребує суттєвої реставрації, однак коштів на неї вони практично не отримують. Позаторік з держбюджету виділили півтора мільйона гривень: відновили каземати та одну лоджію. Цьогоріч, кажуть, грошей може взагалі не бути.

Борис Возницький (директор картинної галереї): “В бюджеті України на пам’ятки, всі в Україні - 5 млн. На всі пам’ятки в Україні. Ми очевидно не отримаємо нічого на цей замок”.

Першим кроком у порятунку замку стала виставка старих світлин до його дня народження. За останніх 70 років експозицій тут не було. Ці архівні фото шукали по Європі, в організаціях, що досліджують документацію пам’яток. Дещо передали з Бразилії.

Оксана Козинкевич (голова наглядової ради благодійного фонду "Підгорецький замок"): “Списалися з останніми власниками Сангушками, які володіли замком і вони теж нам прислали деякі фотографії. Це надзвичайно неоціненний матеріал”.

За цими світлинами ймовірно згодом й відновлять Підгорецький замок. За кошти меценатів з Близького Сходу та Америки.

Віктор Кушніренко (голова Ради правління благодійного фонду "Підгорецький замок"): “Зараз потрібно максимально звірити матеріал, який дасть можливість відтворити внутрішню оздобу, зовнішню”.

Лицарі ордену паладинів у день народження Підгорецького замку відтворили бої кінця XIV - початку XV століть. Коли лицарство на галицьких землях та в Європі набуло особливого розквіту.

Максим Бондаренко (великий госпітальєр ордену паладинів): “Постійний поєдинок людини в пошуках цього щастя. За що ми боремося? За наші ідеали, в те в що віримо. Для чого? Захищаючи тих, хто цього потребують, передусім того, кого кохаємо”.

У жовтні експонати Підгорецького замку, які зараз зберігаються в Картинній галереї, Історичному музеї та Музеї історії релігії у Львові зберуть в одній експозиції у Львові. Всі охочі зможуть побачити життя цього палацу до 39-го року минулого століття.