Якщо колись капітан Сперроу міг на своєму горбі тягнути франшизу "Піратів" до більшого успіху, то зараз не діють навіть його чари. Як мінімум тому, що у Горобця відібрали здібності: тепер ми бачимо лише слабкого блазня, в якому не залишилось нічого благородного. Раніше Джек виглядав неоднозначним поганцем з харизмою, любов'ю до рому і, хоч зрідка, але вчинками по совісті. Його хитрощі були винахідливими, а жарти дотепнішими. Як це не дивно звучить, але у цьому фільмі про море центральному персонажеві бракує, власне, глибини і масштабу. Озерне піратство – як максимум. Але все ж Сперроу – той, заради кого ми досі ходимо дивитись нову ітерацію тієї ж історії. Ніхто не заперечує, що жарти вже "бородаті", а сюжет сірий-сірючий, але наразі "ведемось". Або "велись" дотепер. Це остання краплина.

Також у кіно: "Чужий: Заповіт" або як гинула купка ідіотів космічного масштабу

Творці п'ятої частини "Піратів Карибського Моря" вирішили зіграти ту ж комбінацію з новим поколінням глядачів. Вони повторили історію Орландо Блума і Кіри Найтлі, сподіваючись, що прийом спрацює вдруге. Він – такий собі милий на личко тихоня, готовий бути героєм і рятувати близьких будь-якою благородною ціною, вона – вольова, розумна, нетипова жінка, якій не бракує нахабності та наполегливості, аби вижити поміж піратами і отримати своє. Третя (читайте – остання вдала) частина "Піратів" побачила світ 10 років тому. Отже, до цього часу ми б мали забути, що там коїлось і радо прийняти ту ж історію в іншій обгортці. Але вдруге входити в ту ж річку – справа невдячна і часто провальна. "Помста Салазара" – яскравий тому приклад. Натомість шкода, що нам не нагадали як Віл Тьорнер потрапив на "Летючого Голандця" і звідки взялась невезучість капітана Горобця.

- Астроном? Він розводить жито.
- Він зірки вивчає, до біса тут жито.
- Ну то на біса ти його розводиш?

Астроном і науковець у нас – Каріна Сміт (нова ітерація Елізабет Суон). Disney підкреслює цим персонажем свою вже сталу традицію зображення сильних жінок. Каріна забігає у споруду з надписом "no dogs, no women", дивиться в телескоп і шокує місцевого чоловіка. "Жодна жінка ще не торкалась мого Гершеля", – каже він. Go girls! :)

Рятують фільм хіба що жарти. Нас з вами вже немає чим дивувати у цих розвіданих морях, і творці "Помсти Салазара" це, очедивно, розуміли, тому з екрану летить один гумор. Часто невдалий, рідше – дуже влучний. Але ми полюбили "Піратів Карибського моря" не лише за жартики, тому цей прийом не працює. Замало для колишнього захвату.

Ще один хороший момент у "Помсті Салазара" – нам нарешті розповідають звідки взявся Капітан Джек Сперроу. Впродовж чотирьох частин і 14 років ми морочили собі голову тим, як Джек став тим, ким є, та звідки взяв свій відомий компас. Дякуємо, що розповіли. Це, мабуть, найцікавіший поворот фільму.

Піратів пора згортати. Ходять чутки, що "Помста Саламандра…Самовара…еее, Салазара!" (відчуваєте рівень гумору?) – перша частина трилогії. Будь ласка, не треба, далі ж буде лише гірше.

Фільм годиться на один раз і, скоріш за все, стане останньою частиною "Піратів Карибського моря", яку ще так-сяк можна дивитись без болю розчарування. Так можна і забути, що колись "Пірати" були чудовою, дотепною трилогією, у вітрила якої дув свіжий морський вітер пригод.

Також у кіно: "Король Артур: Легенда меча" – шлях з борделю на трон у стилі Гая Річі