“Ми сьогодні підозрюємо в луганських пожежах підпали. Тому що нереально, коли в 3-4-х місцях одночасно виникає пожежа і з підвітряної сторони, і так далі. Відповідне доручення дали службам внутрішніх справ, службам безпеки”, - зазначив заступник голови Держкомітету лісового господарства України Віктор Червоний.

Найбільший ризик виникнення пожеж, зокрема, у Луганській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях, кажуть у Держлісгоспі. Також вогонь часто поширюється на Поліссі та Київщині.

“На даний момент в нас зареєстровано вже 24 лісові пожежі. На один випадок - 15 соток. загальна площа, яка пройдена пожежами - 3,5 гектари. Дуже переживаємо за серпень місяць”, - каже директор Бориспільського лісгоспу Борис Паламарчук.

Швидкість нейтралізації пожежі залежить насамперед від того, як швидко її помітять. Ця відеокамера здатна фіксувати дим на відстані майже у 30 кілометрів. По Україні подібних вишок із камерами - 40. Пожежники кажуть: для локалізації вогню найважливішим чинником стає оперативність. Відтак, в умовах лісу цей пересувний мобільний комплекс - незамінний.

“Він швидко реагує, швидко виїжджає на місце події і відповідно гасить пожежу. Вона півгодини може викидати воду - 500 літрів води, відповідно в найближчому ставку вона може закачати воду за 2 хвилини”, - каже пожежник В'ячеслав.

Підготовка до сезону пожеж починається, зазвичай, як тільки зійде сніг: створюють протипожежні розриви в лісі, насипають мінералізовані смуги. Однак попри це, починаючи з квітня цього року Держлісгоспом зареєстровано вже більш ніж півтори тисячі пожеж.