Цього дня віряни несуть до церкви на освячення букети-оберіги з меліси, м`яти, волошок, жита, а також мед, яблука, груші та іншу садовину нового врожаю.

”Кожна квітка, кожна травинка із святкового букету означає преображення людської оселі. Мед та яблука - преображення тіла. Радісна молитва в святковий день - преображення душі”, - каже журналіст Тетяна Селезньова.

Свято Преображення нагадує людям про необхідність змінюватися духовно, - кажуть священнослужителі. Цього дня, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Христос повів учнів на гору Фавор і там преобразився.

”Господь преобразився на горі, засвідчивши, що він є син Божий, показавши оце сяйво, божественну благодать, це світло, якого ніколи апостоли не бачили, тому апостол Петро сказав: "Добре нам тут бути".. Безумовно, Преображення Господнє це дуже радісне свято, тому що це період і пора плодів земних, які Господь посилає всім нам - і праведним, і неправедним”, - каже Кафедральний Патріарший собор св. Володимира о. Петро.

Після божественної літургії віряни вишиковуються під храмом з кошиками та свічками, очікуючи на освячення плодів.

”Це я ось посвятила і одразу все і роздала - я завжди так роблю. Вам здоров`я, добра і удачі і людям усім - хай небо і земля допомагають жити. Живіть кожним днем!”, - каже староста хору "Червона калина", - каже Галина Найда.

”Сьогодні треба всім ходити в церкву, щоб посвятити яблука, груші, воду свячену і мед”, - каже киянка, третьокласниця Настя.

В давнину люди вірили - якщо цього дня загадати бажання, а потім з’їсти освячене яблуко, то бажання обов’язково збудеться.