Прийом документів до ЦВК офіційно завершився. Кожен потенційний кандидат у президенти Польщі повинен подати до ЦВК 100 тисяч підписів громадян до 6 травня. До 31 травня польський Центрвиборчком має офіційно затвердити список кандидатів у президенти.

Згідно з виборчим законодавством, у списку для голосування має бути не менше двох кандидатів. Цілком очевидно, що не всі 23 потенційні кандидати зможуть зібрати 100 тисяч підписів за такий короткий термін - до 6 травня. З таким завданням може впоратися лише сильні партійні структури.

Більшість аналітиків вважають, що шанси зібрати 100 тисяч підписів громадян і пройти офіційну реєстрацію мають представники чотирьох парламентських партій: Броніслав Коморовський, віце-спікер Сейму, "Громадянська платформа", Ярослав Качинський, екс-прем'єр, лідер партії "Право і справедливість", Вальдемар Павляк, віце-прем'єр, лідер Селянської партії, Гжегож Наперальскій, лідер Союзу демократичних лівих сил. Не виключено, що 100 тисяч підписів зможуть зібрати також Анджей Леппер, колишній віце-прем'єр, лідер партії "Самооборона, Анджей Олеховскій за підтримки Демократичного руху, і Марек Юрек - лідер партії "Праві Речі Посполитої".

Експерти вважають, що найбільші шанси потрапити в другий тур мають Коморовський та Ярослав Качинський, який у своїй виборчій кампанії зробить ставку на продовження справи трагічно загиблого брата-близнюка Леха Качинського.

Десятого квітня в авіакатастрофі під Смоленськом трагічно загинув президент Польщі Лех Качиньський, після чого, відповідно до конституції країни, повноваження глави держави автоматично перейшли до спікера нижньої палати парламенту Броніславом Коморовським. Згідно з чинним законодавством, Коморовський призначив дату проведення дострокових президентських виборів на 20 червня, можливий другий тур виборів відбудеться 4 липня.