В крові Петросяна-молодшого тоді експертиза виявила суттєвий вміст алкоголю. Але через 9 місяців розслідування слідчій одеської міліції справу мажора закрив за відсутністю складу злочину.

Тодішній міністр внутрішніх справ, а це був Юрій Луценко, через суспільне обурення пообіцяв повторне відкриття справи. І додав, що воно вже буде проходити під його особистим контролем. Втім, з часом, коли суспільний розголос вщух, справу Петросяна, зрештою, повторно закрили. З "мажора-вбивці за кермом" зняли всі обвинувачення.

Сьогодні Петросян живе в Одесі, де насолоджується життям. Часто літає в екзотичні мандрівки на теплі моря. Від батька юнаку в спадок перейшли різні бізнеси, а також "Партія пенсіонерів України", від імені якої Петросян-молодший навіть пару років тому вітав одеситів з Новим Роком. І якщо дев’ять років тому Юрій Луценко міг скаржитись на те, що він не може притягати до відповідальності мажорів, бо він лише контролював міліцію, а обвинуваченням в судах як відомо займається прокуртатура. То ось вам ще один, вже нещодавній випадок.

Читайте также: Чому люди з грабіжницьким минулим продовжують керувати країною

Пам'ятаєте тендітного юнака Станіслава Толстошеєва? Він – винуватець ДТП, внаслідок якого минулої зими в Києві загинула жінка. Рівно рік тому саме в ці дні вже прокуратура закрила проти Толстошеєва провадження, визнавши його неосудним за станом здоров'я. І це сталося теж за Юрія Луценка, тільки тепер йому підпорядкована вся прокурорська вертикаль. Через широке суспільне обурення таким вчинком прокуратури, речниця Луценка швиденько всіх заспокоїла: "Генпрокурор доручив відновити провадження. Винні будуть притягнуті до відповідальності! Справедливість буде відновлена!" Це було рік тому. "Ну і що сьогодні?" – спитаєте ви, – Відновлено справедливість?" Аж ніяк.

Тепер прокуратура навіть не відповідає на наші журналістські запити по справі мажора Толстошеєва. Тільки усно нам коротко пояснили: розслідування триває, можливо, для визнання осудності мажора доведеться залучати міжнародних фахівців. Відтак, на можливу передачу справи до суду можна чекати роками. Уявіть собі десь через 70 років 90-річного Стаса Толстошеєва, як старого нацистського злочинця, на інвалідному візку завозять до зали суду, де над ним нарешті здійсниться правосуддя. Не раніше. Бо прокуратура, очевидно, заплуталася у власних фальсифікаціях.

Читайте также: Страшна трагедія в одеському таборі: чому взагалі сталася пожежа і до чого тут Труханов

І тепер не знає, як з цього викараскатись. За нашими даними, все це нагромадження брехні почалося з того, що експертиза крові Толстошеєва на алкоголь та наркотики була сфальсифікована. І в перший день після аварії слідчі заявили, що він "чистий". Як же тоді аварія могла статися, якщо він чистий? "Епілептик, знепритомнів за кермом", – відповідають прокурори. Як же він тоді права отримав, цей епілептик? "Ну, він тільки в момент ДТП став епілептиком", – викручуються прокурори. Бо якщо їм визнати, що Толстошеєв був під дією наркотиків чи алкоголю, тоді доведеться не тільки спростовувати свої ж попередні заяви. А й заарештувати кількох прокурорів, слідчих та експертів, які раніше підписали "чисту" експертизу крові. І судити їх всіх за службове підроблення. А заодно з ними і прокурора Києва і Генпрокурора Луценка за те, що всю цю ганьбу покривали. Тому і відбріхуються тепер пов'язані одним спільним посадовим злочином прокурори, слідчі та експерти.

Ну і наостанок. Петросян та Толстошеєв, як і десятки інших мажорів, напевне, не найкривавіші зловмисники в історії України. Але їхні випадки яскраво демонструють відсутність справедливості в державі, що раніше, що сьогодні. А також відсутність принципу невідворотності покарання. Особливо, при рішучості правоохоронців в інших випадках, коли йдеться про опонентів влади. Бережіть себе. Фелікс Петросян знову за кермом і на дорозі. Стас Толстошеєв теж на підході.